Oba modele powstały przy ścisłej współpracy Mazdy i Forda i oba mają swoją premierę podczas trwającego właśnie Australian International Motor Show w Sydney.
Japoński pomysł na pick-upa rózni się od opisywanego w poprzednim poście Rangera głównie nadwoziem i wykończeniem wnętrza. Model Mazdy nawiązuje stylistycznie do gamy dobrze nam znanych osobowych aut tego producenta, zarówno z zewnątrz jak i w środku. W porównaniu z Fordem nadwozie BT-50 jest bardziej odważne, a czy ładniejsze - to już kwestia gustu.
Według materiałów prasowych pick-up "ma łączyć w sobie funkcjonalność potrzebną w biznesie z komfortem osobowego samochodu rodzinnego".
Producent nie podał danych technicznych dotyczących BT-50, ale z racji bliskiego pokrewieństwa z Rangerem, prawdopodobnie specyfikacja japońskiej odmiany nie będzie diametralnie różna od tej zaprezentowanej przez Forda.