Baby Range Rover – nowy model na wideo

Range Rover, Evoque, Baby, Paryż 2010
Range Rover Evoque

 

Kompaktowy SUV był dotąd znany pod nazwą Land Rover LRX i prezentowany jako model koncepcyjny na największych imprezach motoryzacyjnych świata. Wczoraj, przy okazji obchodów czterdziestych urodzin Range Rovera, zaprezentowano gotową wersję tego pojazdu - przedstawiono ją jako Range Rover Evoque.

Pojazd ten od konceptu LRX różni się naprawdę nieznacznie - zmieniono klamki drzwi i założono większe lusterka. Poza tym, wygląda praktycznie identycznie jak LRX.

Oprócz zaprezentowanej trzydrzwiowej wersji, do produkcji wejdzie odmiana pięciodrzwiowa. Producent nie przedstawił szczegółowych danych na temat auta, wiadomo jednak, że będzie dostępne z napędem na obie osie jak i w wersji z napędem na przednie koła. W tej drugiej ma emitować mniej niż 130 g CO2 na kilometr, co stawia go na pierwszym miejscu pod tym względem wśród wszystkich modeli RR.

Szersza publiczność będzie mogła obejrzeć to auto na jesiennych targach w Paryżu, a pierwsi klienci będą mogli cieszyć się nim latem przyszłego roku, kiedy auto trafi do salonów w Europie.

Evoque będzie budowany w fabryce Land Rovera w brytyjskim Halewood i z tej okazji powstanie 1000 nowych miejsc pracy.

A oto jak prezentuje się to auto:

 

REKLAMA