Baja Poland 2013: Istny Dakar w Szczecinie!

Peterhansel, Schlesser, Roma, Hołowczyc i Małysz. Plejadę off-roadowych gwiazd zobaczymy na koniec sierpnia w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim.

Baja Poland

Tegoroczna Baja Poland to wielkie wydarzenie w polskim kalendarzu cross country. Zawody, rozgrywane będą jako rundy Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych, Mistrzostwa FIA Strefy Europy Centralnej, Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych oraz Mistrzostwa Czech.

Wybierają się na nie m.in. triumfatorzy Rajdu Dakar – jedenastokrotny Stéphane Peterhansel (5 razy w aucie i 6 na motocyklach), dwukrotny -  Jean-Louis Schlesser i jednokrotny Nani Roma (motocykle). Nie zabraknie też Krzysztofa Hołowczyca, Adama Małysza oraz Marka Dąbrowskiego z Jackiem Czachorem.

W dniach 29 sierpnia – 01 września do Szczecina, Dobrej i Drawska Pomorskiego przyjadą najlepsi kierowcy cross country. Przez trzy dni będą rywalizowali na 5 wymagających oesach o łącznej długości ponad 500 kilometrów. Trasa rajdu zostanie podzielona na trzy etapy. Sercem rajdu będzie jak zawsze Miasteczko Rajdowe w Osiedlu Szafera w Szczecinie. Start i meta przed Pomnikiem Bartolomeo Colleoniego na Placu Lotników.

Publikacja listy zgłoszeń do Baja Poland 2013 zaplanowana jest na 23 sierpnia. Wiadomo już teraz, że organizatorzy spodziewają się udziału prawdziwych gwiazd.

Trasa rajdu zostanie podzielona na trzy etapy, a jej całkowita długość to ponad 800 kilometrów. Na trasie zlokalizowano pięć prób sportowych liczących ponad 500 km. Sercem Baja Poland będzie jak zawsze Miasteczko Rajdowe w Osiedlu Szafera w Szczecinie. Start i meta rajdu przed Pomnikiem Bartolomeo Colleoniego na Placu Lotników.

Mówi się, że najsilniejszy skład na Baję planuje  słynny zespół X-raid, ze swoją kolorową armadą  MINI ALL4 Racing. Oznacza to, że najprawdopodobniej szykują się Stéphane Peterhansel i Nani Roma oraz oczywiście  Krzysztof Hołowczyc.

Popularny Hołek jest aktualnie wiceliderem Pucharu Świata i w swoim „domowym” rajdzie zamierza zgarnąć komplet punktów. Jego najgroźniejszym rywalem, do zwycięstwa w klasyfikacji, będzie zapewne jej lider Jean-Louis Schlesser. Jego również możemy spodziewać się w Szczecinie. 

Pojawi się także polska czołówka między innymi z Adamem Małyszem, Piotrem Baupre i Martinem Kaczmarskim. Start w Baja Poland 2013 planują również Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, którzy w tym roku, po latach sukcesów między innymi w Dakarze przesiedli się z motocykli do samochodu.

Tekst: Iwona Petryla
Zdjęcia: www.holek.pl

amis

Zobacz również:
REKLAMA