Bardziej wyrazisty

Citroen C2
Citroen C2
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zmodernizowane auto zyskało nową osłonę chłodnicy z większym logo marki oraz zmieniony zderzak z niewielkimi listwami, chroniącymi przed zadrapaniami. W palecie kolorów pojawiła się także nowa barwa - szary lakier o nazwie Manitoba.

Pod maską auta w końcu zadebiutował świetny, 16-zaworowy, 1,6-litrowy turbodiesel HDi o mocy 110 koni mechanicznych. Jednostka ta, wyposażona w filtr cząstek stałych, na przejechanie każdych 100 km potrzebuje jedyne 4,4 litra paliwa na 100 km i wytwarza przy tym tylko 119 gramów dwutlenku węgla na 100 km.

Zmodernizowano też zawieszenie, zwiększając sztywność amortyzatorów i grubość stabilizatorów - z 18 do 20 mm z przodu i z 20,5 do 24 mm z tyłu. Przy okazji ulepszono także elektrycznie wspomagany układ kierowniczy, który teraz daje lepsze poczucie kontaktu kół przednich z nawierzchnią.

Podobnie, jak w Citroenie C3, w C-dwójce napędzanej 90-konnym silnikiem 1.4 16v pojawił się system Start & Stop, wyłączający silnik tuż przed i podczas zatrzymania samochodu, np. przy dojeździe do świateł. Pozwala to zmniejszyć nawet do 15% zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Wnętrze auta otrzymało nowe wyposażenie takie, jak ogranicznik i regulator prędkości, automatyczną klimatyzację, kierownicę z regulacją wysokości i wysunięcia, czujniki cofania, automatyczne włączanie świateł, automatyczne przednie wycieraczki, czy też gniazdo USB.

Źródło: Citroen

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA