REKLAMA

Bartłomiej Marszałek dołącza do zespołu Orlen Team

Zespół Orlen Team rośnie w siłę. Do ekipy wybitnych sportowców dołączył właśnie Bartłomiej Marszałek startujący w wodnej Formule 1.

Bartłomiej Marszałek (z prawej) i Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen Bartłomiej Marszałek (z prawej) i Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen

Bartłomiej Marszałek to utytułowany sportowiec, który jest pierwszym w historii Polakiem startującym w wodnej Formule 1, najbardziej prestiżowej i widowiskowej klasie wyścigów motorowodnych na świecie. Koncern PKN Orlen będzie wspierać go w walce o mistrzowski tytuł w sezonie 2020 i 2021.

- Konsekwentnie budujemy pozycję marki Orlen w powiązaniu ze sportem na najwyższym poziomie. W ten sposób wzmacniamy jej globalne postrzeganie, co przekłada się też na wymierne korzyści finansowe. Nasze produkty petrochemiczne, asfalty czy oleje są dostępne w ponad stu krajach, na sześciu kontynentach. W tym roku zamierzamy wzmacniać rozpoznawalność marki Orlen za granicą, zwłaszcza w kontekście stacji paliw należących do Grupy – powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

- Proces cobrandingu będziemy wspierać właśnie poprzez zaangażowanie w sport. Mam satysfakcję, że PKN Orlen będzie miał także swój udział w sukcesach polskiego motorowodniaka, tym bardziej, że zawody w tej dyscyplinie śledzi miliard kibiców na całym świecie – dodał Daniel Obajtek.

Pakiet sponsorski oferowany przez koncern wymaga, by logotyp Orlenu był głównym elementem malowania bolidu Polaka, który pływa w barwach zespołu Emirates Racing. Znak firmowy Orlenu znajdzie się także na kaskach i odzieży całego teamu wspierającego zawodnika oraz na jego boksach i namiocie ekspozycyjnym rozstawianym podczas wyścigów.

Komunikacja dla mediów wykorzysta logotypy Orlen, Verva oraz Orlen Team. Umowa przewiduje również zaangażowanie Bartłomieja Marszałka w działania marketingowe PKN Orlen. W tym miejscu możemy spodziewać się na przykład obecności Marszałka podczas tegorocznego Verva Street Racing i podobnych imprez.

Zobacz także: niezwykły pojedynek - KITT kontra GMC Drużyny A

REKLAMA

REKLAMA

Bartłomiej Marszałek – profil zawodnika

Bartłomiej Marszałek to utytułowany sportowiec, dla którego ubiegły sezon w wodnej Formule 1 był przełomowy. W grudniu 2019 roku Polak zajął trzecie miejsce podczas Grand Prix w Szardży, co dało mu piątą pozycję w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata F1H2O.

W tegorocznym, dziewiątym już sezonie w wodnej F1, Marszałek zapowiada walkę o jeszcze wyższą pozycję. Sportowiec w przygotowaniach do startów korzysta wyłącznie z polskiej myśli technicznej, współpracując z rodzimymi firmami, specjalistami i ośrodkami naukowymi. Samodzielnie koordynuje prace swojego zespołu i osobiście przygotowuje bolidy do startów.

– Jestem dumny, że mogłem dołączyć do Orlen Teamu, w barwach którego występują znakomici sportowcy. To dla mnie duże wyróżnienie, a także odpowiedzialność, by jak najlepiej reprezentować zespół na międzynarodowych zawodach. Jestem zdeterminowany, by przy wsparciu PKN Orlen rozwijać się i stworzyć sobie warunki do tego, aby realnie myśleć o sięgnięciu po tytuł mistrza świata – mówi Bartłomiej Marszałek.

Wodna Formuła 1 jest elitarną serią wyścigową, wzorowaną na samochodowej F1, co oznacza wykorzystywanie najnowocześniejszych i bardzo zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

Rywalizację 18 kierowców, których bolidy pędzą po wodzie z prędkością nawet 250 km/h, ogląda miliard widzów w 83 krajach świata. Na cykl Mistrzostw Świata składają się wyścigi Grand Prix rozgrywane w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Orlen Team rośnie w siłę

Orlen Team funkcjonuje już od 20 lat, wspierając zawodników startujących w elitarnych zawodach i mistrzostwach, jak Formuła 1, Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, rajdy cross country, żużel, zawody motoparalotniarskie czy karting, a teraz także wodna Formuła 1.

Do Orlen Teamu należą sportowcy doskonale znani nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami, m.in. kierowca Formuły 1, a także rajdowy mistrz świata WRC2 Robert Kubica, czy startujący w Rajdzie Dakar Jakub Przygoński.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA