Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ



OCEŃ

"Batmobil" konkurencją dla Range Rovera Evoque: Lexus NF-NX

Luksusowa marka Toyoty zaprezentowała właśnie pierwsze zdjęcia i informacje dotyczące prototypowego SUV-a bazującego na modelu RAV-4

Lexus obiecywał, że jego nowy SUV mniejszy od modelu RX, pomimo, iż będzie korzystał z technologii Toyoty RAV-4 nie będzie nawiązywał do niego stylistycznie - udało się to z nawiązką.

Koncepcyjny NF-NX ma za zadanie konkurować z nowocześnie wyglądającym i modnym Range Roverem Evoque, lecz "nowoczesnością" Lexus bije brytyjskiego rywala na głowę. Karoseria "japończyka" jest bardzo kanciasta i ostra - nawet bardziej od Lamborghini Urusa.

Spektakularny przód z wielkimi wlotami powietrza, mimo iż jest wyolbrzymiony, nawiązuje w dużym stopniu do innych samochodów marki - producent zakłada, że prototyp jest blisko produkcji. Ponoć maksymalnie 5 procent projektu wymaga dostosowania do masowej sprzedaży - Lexus nie może sobie pozwolić na utratę konserwatywnej części klienteli.

Jak przystało na Lexusa, auto zostało wyposażone w układ hybrydowy o mocy 200 koni mechanicznych. Kiedy auto trafi do produkcji otrzyma zapewne także 2-litrową jednostkę benzynową o mocy przeszło 200 KM oraz mocniejszy duet silnika spalinowego i elektrycznego.

amis

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Luksusowa marka Toyoty zaprezentowała właśnie pierwsze zdjęcia i informacje dotyczące prototypowego SUV-a bazującego na modelu RAV-4Zobacz artykuł
    auto motor i sport, 2013-09-04 15:24:54
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij