Baza, mamy pierwszego Reventona!

Lamborghini Reventon
Lamborghini Reventon

Jest to również jedyny Reventon (wg ludzi z Lambo czyta się "rebenton"), który zostanie sprzedany poprzez oficjalną sieć dilerską. Pozostałe 19 sztuk zarezerwowane zostały zanim nawet opuściły Sant' Agata Bolognese, miejsce narodzin każdego Reventona.

Jego twórcy mówią o nim: "samochód idealny". Specjaliści z Lamborghini Centro Stile czuwali nad dopracowaniem stylistyki, natomiast spece z Wydziału Badań i Rozwoju Lamborghini dopieścili auto pod względem technicznym. Bazą dla Reventona było Lamborghini Murcielago LP 640. Wzorem dla stylistów był m.in. myśliwiec F-22. To pewnie dlatego ten potwór, każdy w cenie milion euro za sztukę, wygląda jak gdyby pędziłby 200 km/h, nawet gdy stoi.

Lamborghini Reventon napędzany jest przez 12 cylindrowy silnik o mocy maksymalnej 650 KM(przy 8000 obr/min!), zapewnia on przyspieszenie do setki w 3,4 sekundy. Całe auto sprawia wrażenie trochę kosmicznego, zarówno w środku( np. dzięki oryginalnym zegarom), jak i na zewnątrz (zbudowany jest w dużej mierze z komponentów włókna węglowego). Co ciekawe, ze względu na ryzyko wysokich temperatur z tyłu, diodu LED musiały zostać pokryte materiałem żaroodpornym! Bo Reventon to jedno z najgorętszych aut na kuli ziemskiej!

Źródło: autoblog

Zobacz także:
REKLAMA