Będą kolejne Audi RS!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 101 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

To już stało się trochę nudne. Ale gdzie najlepiej testować nowe sportowe modele samochodów, jak nie na torze Nurburgring? Oba prezentowane Audi zostały przyłapane przez naszych fotografów właśnie na tym niemieckim torze. Powód, dla którego odbywają się tam testy, jest absolutnie prosty - można porównać się tutaj z innymi!

REKLAMA

RS-trójka pod względem technicznym bazować ma na tych samych elementach, jakie znamy z najnowszego Audi TT-RS. Między jej przednimi kołami znajdzie się więc nowoczesna pięciocylindrowa jednostka napędowa zaopatrzona w bezpośredni wtrysk paliwa oraz turbosprężarkę.

Silnik ten wytwarza moc 340 koni mechanicznych i przekazuje swój maksymalny moment obrotowy o wartości 450 Nm stale na wszystkie koła. Pierwsze 100 km/h ta najmocniejsza A-trójka w historii "robi" w czasie 4,6 sekundy i gdyby nie ogranicznik prędkości, byłaby w stanie pojechać 288 km/h.

Jeszcze więcej adrenaliny ma w sobie RS5. Źródła zbliżone do fabryki twierdzą, że do jego napędu wykorzystany zostanie 10-cylindrowy "potwór", znany chociażby z Audi RS6. Ta jednostka, dzięki dwóm turbosprężarką, produkuje stado 580 koni mechanicznych i potężny moment obrotowy o wartości 650 Nm rozłożony równo pomiędzy 1500 a 6250 obr/min!

Także i tutaj napęd przekazywany będzie stale na cztery koła. W odróżnieniu od RS3, które ma ręczną przekładnię, RS-piątka ma być wyposażona w automatyczną skrzynię biegów o sześciu przełożeniach. A osiągi? Podobno RS5 ma być szybsze od BMW M6, a to już coś!

Niestety, na razie nie wiemy kiedy oba "ogniste" Audi wejdą do produkcji.

Źródło: Automedia

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA