Będzie LaFerrari Spider!

Ferrari zorganizowało zamknięte spotkanie, na którym ujawniono LaFerrari bez dachu tylko wybranej grupie klientów. Jednak widać, że włoskiej marce niezbyt zależało na dyskrecji, bowiem zaraz po prezentacji, do sieci wyciekły pierwsze informacje.

Ferrari

LaFerrari Spider ma pojawić się w 70. rocznicę istnienia marki z Maranello, a więc nowy superkabriolet pojawi się prawdopodobnie w przyszłym roku. Ma powstać ok. 200 egzemplarzy tego auta.

Technicznie nie będzie większych różnic pomiędzy wersją bez dachu a coupe. Pod maską znajdziemy 800-konny silnik V12 o pojemności sześciu litrów, wspierany przez motor elektryczny o mocy 163 KM. Łączna moc potężnego agregatu to 963 KM. Przypomnijmy, że czerwone pole zaczyna się dopiero przy 9250 obr/min.

Masa wersji coupe LaFerrari wynosi 1365 kg. Spider będzie zapewne nieco cięższy, a to z kolei może delikatnie pogorszyć jego osiągi. Ale różnice mogą być nieodczuwalne. Zamknięta wersja przyspiesza do setki w czasie niecałych 3 sekund, a prędkość maksymalna to ponad 350 km/h.

Na LaFerrari Spider przyjdzie nam jeszcze poczekać. Choć jeśli na prezentacji pokazano ukończone auto, a innej opcji nie bierzemy pod uwagę, to oficjalna premiera może odbyć się już niedługo.

REKLAMA