Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Będzie Mini Cooper S Cabrio John Works Cooper

Miejscem światowej premiery tego auta ma być salon samochodowy w Genewie. Ta mała rakieta z otwieranym dachem ma mieć pod maską 1,6-litrowy turbodoładowany silnik o mocy aż 211 koni mechanicznych.

Przyspieszenia, podobnie jak w Mini z dachem, mają zapierać dech w piersiach. Auto z metalowym dachem do 100 km/h przyspiesza w czasie jedynych 6,5 sekundy. Cabrio będzie zapewne niewiele wolniejsze ze względu na większy ciężar swojego nadwozia, które musi mieć dodatkowe wzmocnienia, zwiększającego jego sztywność.

John Cooper Works Cabrio otrzyma też odpowiednio przygotowany, zmodyfikowany układ jezdny oraz bardziej wydajne hamulce. Elektrohydrauliczne wspomaganie układ kierowniczego ma zmieniać swoją charakterystykę po wciśnięciu przycisku Sport.

Nadwozie otrzyma zapewne odpowiedni pakiet zmian, tak by nikt nie miał wątpliwości z "czym" ma do czynienia. A na razie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 175-konnego Mini Coopera Cabrio.

Źródło: carscoop

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 86 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Według nieoficjalnych informacji, najmocniejsza, fabrycznie stuningowana odmiana Mini, czyli John Cooper Works, zadebiutuje też w odmianie Cabrio.
    auto motor i sport, 2009-01-30 12:16:41
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij