Będzie SUV od Maybacha?

Bentley już sprzedaje Bentaygę, Rolls-Royce wkrótce wypuści na ulice Cullinana, a Lamborghini planuje wprowadzenie Urusa. Słowem - każdy chce mieć w ofercie luksusowego SUV-a. Jest szansa, że także Maybach wkrótce pokaże swoje dzieło.

Mercedes GLS

Ola Kallenius, członek zarządu Mercedesa, w wywiadzie dla Top Gear powiedział, że luksusowy SUV Maybacha miałby być zbudowany na platformie nowej generacji. Jak twierdzi Kallenius, budowa takiego samochodu nie jest możliwa na dotychczasowych konstrukcjach.

REKLAMA

Segment drogich i ekskluzywnych SUV-ów będzie się prężnie rozwijał, więc taki pojazd od Maybacha ma sens. "Ludzie kochają siedzieć wysoko, uwielbiają ten styl, a także połączenie sportowego charakteru z użytecznością. Odkąd wprowadziliśmy model ML w 1997 roku, segment SUV-ów dosłownie eksplodował" - stwierdził Ola Kallenius.

Mercedes ma już w swojej ofercie całkiem świeży model, a mowa tu o GLS-ie. Jednak Maybach będzie z zupełnie innej bajki. Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o konkretach. Jeśli jednak marka ze Stuttgartu chce zgarnąć kawałek tortu, musi się spieszyć. Wspomniana wcześniej Bentayga sprzedaje się jak świeże bułeczki, a BMW potwierdziło wprowadzenie SUV-a X7.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA