Będzie SUV od Maybacha?

Bentley już sprzedaje Bentaygę, Rolls-Royce wkrótce wypuści na ulice Cullinana, a Lamborghini planuje wprowadzenie Urusa. Słowem - każdy chce mieć w ofercie luksusowego SUV-a. Jest szansa, że także Maybach wkrótce pokaże swoje dzieło.

Mercedes GLS

Ola Kallenius, członek zarządu Mercedesa, w wywiadzie dla Top Gear powiedział, że luksusowy SUV Maybacha miałby być zbudowany na platformie nowej generacji. Jak twierdzi Kallenius, budowa takiego samochodu nie jest możliwa na dotychczasowych konstrukcjach.

Segment drogich i ekskluzywnych SUV-ów będzie się prężnie rozwijał, więc taki pojazd od Maybacha ma sens. "Ludzie kochają siedzieć wysoko, uwielbiają ten styl, a także połączenie sportowego charakteru z użytecznością. Odkąd wprowadziliśmy model ML w 1997 roku, segment SUV-ów dosłownie eksplodował" - stwierdził Ola Kallenius.

Mercedes ma już w swojej ofercie całkiem świeży model, a mowa tu o GLS-ie. Jednak Maybach będzie z zupełnie innej bajki. Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o konkretach. Jeśli jednak marka ze Stuttgartu chce zgarnąć kawałek tortu, musi się spieszyć. Wspomniana wcześniej Bentayga sprzedaje się jak świeże bułeczki, a BMW potwierdziło wprowadzenie SUV-a X7.

REKLAMA