Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Będzie hybrydowy Auris

Toyota Auris Zdecydowana większość testowej trasy przebiegała po polskich drogach.

Produkcja hybrydowego Aurisa ma się rozpocząć już w przyszłym roku w angielskiej miejscowości Burnaston. Przedstawiciele firmy nie ujawnili jednak na razie danych technicznych dotyczących źródło napędu swojego kompaktowego modelu.

Zapewne w Aurisie wykorzystany będzie układ napędowy znany z najnowszego wcielenia Priusa. A więc 1,8-litrowa jednostka benzynowa o mocy 98 koni mechanicznych, współpracująca z silnikiem elektrycznym.  

"Wraz z dzisiejszą zapowiedzią Toyota wykonała duży krok naprzód. Premiera nowej odmiany Aurisa sprawi, że hybrydy dostępne będą dla większejliczby klientów niż do tej pory" - twierdzi Tadashi Arashimo, szef Toyoty Motor Europe.

Od momentu wprowadzenia Aurisa na rynek w 2007 roku, w Europie na ten model zdecydowało się 370 tysięcy klientów. Oznacza to, że sprzedaż Aurisa jest porównywalna ze sprzedażą VW Golfa, czy też Renault Megane. 

 

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Toyota potwierdziła, że prowadzi obecnie prace nad hybrydową odmianą swojego kompaktu o nazwie Auris. Takie auto miałoby powstawać w Anglii.
    auto motor i sport, 2009-07-20 09:54:13
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij