Będzie następca Subaru BRZ i Toyoty GT 86

Subaru razem z Toyotą ponownie łączą siły. Obie marki raz jeszcze spróbują zwojować rynek, tworząc następców dla modeli GT 86 i BRZ. A do tego Japończycy mają pracować nad napędem hybrydowym typu plug-in. Sprawdź czy to tylko plotka, czy realny krok naprzód.

Subaru STI Performance Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 178 800 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Szef marki Subaru, Yasuyuki Yoshinaga w wywiadzie dla Automotive News potwierdził, że jego firma wraz z Toyotą będzie pracować nad następcami GT 86 i BRZ. "Razem z Toyotą zdecydowaliśmy, że całkowicie wymienimy gamę aut". Mowa oczywiście o "sportowych bliźniakach". Yoshinaga od razu zaznaczył, że jeszcze nie zapadła decyzja kiedy pojawią się następcy.

Obecnie Toyota szykuje facelifting modelu GT 86 i to sprawia, że nowa generacja tego auta oraz pokrewnego BRZ na rynek trafi nie wcześniej, niż za 3 lata. To, co powinno pozostać niezmienne, to tylny napęd. Reszta na dziś dzień jest owiana tajemnicą.

Na razie nic nie wskazuje, że Subaru wyposaży następce BRZ-a w napęd hybrydowy. Japończycy szykują jednak na 2018 rok pierwszą w historii marki, hybrydę typu plug-in. I co ciekawe, auto nie będzie sprzedawane w "Kraju Kwitnącej Wiśni", gdzie rynek aut hybrydowych jest największy. Ten samochód, podobnie jak następca Subaru BRZ i Toyota GT 86 na razie są owiane tajemnicą.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA