Będzie nowy silnik od Jeepa

Jeep wkrótce przedstawi nową jednostkę napędową. Silnik ma mieć dwa litry pojemności i turbosprężarkę. W najmocniejszej konfiguracji możemy spodziewać się mocy rzędu nawet 300 KM.

Jeep Wrangler
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 850 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jak podaje Automotive News, silnik Jeepa będzie jednostką benzynową z czterema cylindrami, bezpośrednim wtryskiem, układem zmiennych faz rozrządu oraz turbosprężarką. Blok silnika będzie aluminiowy.

Wróbelki ćwierkają, że konstrukcję nazwano "huragan", a w najmocniejszej konfiguracji pod stopą kierowcy będzie dostępnych 300 KM. Pojawią się też słabsze warianty. Nowy silnik ma zadebiutować w nowym Jeepie Wranglerze, co nastąpi w przyszłym roku.

Przyczyną stworzenia nowego silnika są oczywiście normy spalania, których obecna jednostka V6 nie spełnia. Przypomnijmy, że pod maską Wranglera pracuje 3,6-litrowa jednostka V6 o mocy 284 KM. Producent deklaruje, że terenówka z V-szóstką średnio zużywa 11 litrów na 100 km.

Nowy Wrangler ma być konstrukcją aluminiową, więc lżejszą od teraźniejszej. To również przyczyni się do lepszego spalania i wartości emisji spalin.

Nowy silnik 2.0 turbo będzie produkowany w USA, w fabryce w Trenton. Amerykańska marka ma zainwestować w rozwój tego zakładu kilkadziesiąt milionów dolarów.

REKLAMA