Będzie przednionapędowe BMW

Mini
MINI FWD
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

 

Podczas konferencji prasowej Dr Norbert Reithofer - prezes zarządu BMW powiedział, że segment małych aut będzie się szybko rozwijał i BMW chce na tym skorzystać. W związku z tym trwają prace nad nową platformą, pozwalającą na wykorzystanie napędu na przednią oś i obie osie. Stwierdził bez ogródek, że w przyszłości BMW będzie budowało również auta z napędem na przód.

Jednak fani tylnego napędu w BMW nie powinni się specjalnie martwić. Ciężko oczekiwać, by koncern przestawił się na produkcję wyłącznie przednionapędówek. Modele serii 3, 5, czy 7 pewnie nadal będą cieszyć swoich właścicieli napędem na tył. Jednakże nowa platforma pozwoli BMW na współpracę z innymi producentami, co może wydatnie obniżyć koszty przygotowania kolejnych modeli.

Co więcej, jak wspomniano na konferencji, pozwoli ona na obniżenie średniej emisji CO2 pojazdów BMW o 25% pomiędzy latami 2008 a 2020. A to w dobie galopujących eco-zapędów Unii Europejskiej może mieć nie lada znaczenie. O powadze sprawy niech świadczy chociażby fakt, że z tego samego powodu Aston Martin zdecydował się na wprowadzenie do oferty bazującego na Toyocie iQ modelu Cygnet. A z dwojga złego chyba łatwiej przymknąć oko na małe, przednionapędowe BMW niż iQ stojące w tym samym salonie co Aston Martin DBS...

 

REKLAMA