Bengala F12 Caballería - zbroja z karbonu

Włókno węglowe to temat przewodni nowego modelu od Bengalii. F12 Caballería bazuje na modelu Ferrari i inspirowane jest wyścigowymi modelami GT tej włoskiej marki.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Bengala’s Privilege Program to hiszpańskie studio projektowe, które wzięło na warsztat majestatyczne Ferrari F12 i zmodyfikowało je tak... że ilości włókna węglowego wykorzystanego w karoserii mogłyby jej pozazdrościć samochody wyścigowe. Projektanci wykorzystali bardzo wiele pomysłów, które wpadły im do głowy podczas obserwacji samochodów wyścigowych, takich jak 488 GT3, a także wykorzystali niemal w całości kilka elementów występujących w takich autach.

Co dziwne, przy projekcie tuningowym na taką skalę, pod karoserią znajdziemy seryjny układ napędowy w żadnym stopniu nie muśnięty ręką mechanika-tunera. Oznacza to 6,3-litrowe V12 o mocy 740 KM! Samochód jest w stanie przyspieszyć do setki w 3 sekundy! Nie wiadomo jednak czy zmiany karoserii przyniosły jakieś korzyści w postaci niższej masy, czy skończyło się tylko na świetnej modyfikacji optycznej.

Shoghi Saeidnia, założyciel i dyrektor firmy Bengala, stwierdził "Dajemy kierowcom ucieleśnienie i interpretację ich marzeń. Ale prościej mówiąc, stworzyliśmy unikatowe dzieło designu i inżynierii, czyli Bengalę F12 Caballerię". Wszystkie z 10 egzemplarzy tego modelu zostaną wyprodukowane do czerwca 2017 roku, a niedługo prawdopodobnie poznamy także karbonowe wariacje na temat innych samochodów.

Zobacz także:
REKLAMA