Bentley Bentayga - Mansory szykuje wielką bombę

Bentley Bentayga to najnowszy przedstawiciel gatunku SUV-ów, samochód został pokazany rok temu na targach we Frankfurcie, a pierwsze egzemplarze powoli trafiają w ręce klientów.

Mansory
Bentley Bentayga Mansory

Ostatnio pisaliśmy, że Apple dostarczyło specjalne oprogramowanie, które pozwala na komunikację samochodu z zegarkiem i-Watch. To jednak nic w porównaniu do tego, co szykuje Mansory. Niemiecki tuner udostępnił zdjęcie zapowiadające pakiet zmian dla Bentaygi, widać na nim 23-calowe ciemnoszare obręcze, pokrywę silnika wykonaną z włókna węglowego oraz nowy zderzak przedni.

Mansory nie pokazuje na razie wnętrza, ale już teraz składa deklaracje, że klienci w środku znajdą skórę najwyższej jakości, drewno, włókno węglowe i alcantarę. Czy to wszystko? Nie, niemiecki tuner zapowiedział, że przygotował "subtelny wzrost mocy". Bentley Bentayga posiada 6-litrowy silnik W12 o mocy 600 KM, naszym zdaniem Mansory podniesie moc do ok. 620 KM. SUV-a z Crewe, zmodyfikowanego przez Mansory powinniśmy zobaczyć jeszcze przed wakacjami.

Bentley nie próżnuje i już obiecał swoim fanom kolejną wersję Bentaygi. Samochód z dopiskiem Speed jest w trakcie testów i mówi się, że moc silnika W12 zostanie podkręcona do 650 KM.

Zobacz także:
REKLAMA