Bentley Bentayga Speed (Genewa 2019)

Bentley Bentayga Speed, zaprezentowany na salonie samochodowym w Genewie, to najszybszy SUV świata.

Bentley Bentayga Speed (Genewa 2019) Auto Motor i Sport
Bentley Bentayga Speed (Genewa 2019)

Brytyjska marka zaprezentowała jeszcze mocniejszą wersję swojego luksusowego SUV-a Bentayga. Model o przydomku Speed ma 635-konny silnik W12 i osiąga prędkość 306 km/h. Bentley twierdzi, że to najszybszy SUV na świecie.

Pod maską nowego modelu pracuje znany już silnik W12 TSI o pojemności sześciu litrów, w Bentaydze Speed jego moc została jednak nieco zwiększona. Dzięki nowemu systemowi sterowania moc jednostki napędowej wzrosła do 635 KM, maksymalny moment obrotowy wynosi natomiast 900 Nm.

Prędkość maksymalna Bentaygi zwiększyła się w związku z tym z 301 do 306 km/h, a czas sprintu do setki zmniejszył z 4,1 do 3,9 sekundy. W aucie są dostępne cztery tryby jazdy – od trybu Comfort po Sport, przy czym ten ostatni zmodyfikowano specjalnie na potrzeby wersji Speed.

Zobacz także: Audi SQ5 TDI - 700 Nm pod maską!

REKLAMA

Bentley Bentayga Speed (Genewa 2019) Auto Motor i Sport
Bentley Bentayga Speed (Genewa 2019)

Do dość ekstremalnych osiągów dopasowano wygląd zewnętrzny samochodu. Szkła reflektorów są przyciemniane, progi lakierowane w kolorze nadwozia, a o ponadprzeciętnych możliwościach Speeda świadczy masywny spojler umieszczony w tylnej części dachu.

Ciemna osłona chłodnicy i wloty powietrza w zderzaku oraz opracowane specjalnie do tego modelu 22-calowe obręcze kół dostępne w trzech rodzajach wykończenia podkreślają sportowy charakter luksusowego auta.

Zobacz także: Cupra Formentor - rasowy SUV

REKLAMA

Bentley Bentayga Speed (Genewa 2019) Auto Motor i Sport
Bentley Bentayga Speed (Genewa 2019)

Ekskluzywne wnętrze

Wykończenie wnętrza Bentaygi Speed okazuje się również niestandardowe. Nowością są m.in. ozdobne elementy na drzwiach i klamkach, na krawędziach foteli i ich oparciach oraz w dolnej części konsoli; zastosowano też inny kolor ozdobnych szwów i dyskretne loga z napisem Speed.

Na listwie progowej również znalazł się taki napis – podświetlany. Po raz pierwszy w Bentaydze zastosowano alcantarę jako materiał wykończeniowy.

Samochód jest wyposażany seryjnie w system zapobiegający przechyłom nadwozia i ma nieco sztywniej zestrojone zawieszenie, w opcji są 22-calowe koła oraz układ hamulcowy z ceramicznymi tarczami. Oczywiście Bentaydze Speed można nadać jeszcze bardziej indywidualny wygląd korzystając z niekończącej się listy dodatków.

Nie wiadomo na razie kiedy Bentley Bentayga Speed – jedna z premier Salonu w Genewie – znajdzie się w sprzedaży, ani ile będzie kosztować.

Zobacz także: gorące premiery Genewa Motor Show 2019

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA