Bentley Bentayga – nadchodzą kolejne wersje

Bentley długo zwlekał z wejściem w segment SUV. Niepotrzebnie, ponieważ model Bentayga niemal od razu po premierze okazał się hitem. Dlatego brytyjska marka pracuje nad kolejnymi wersjami w tym segmencie. 

Bentley Bentayga Bentley
Bentley Bentayga

Wszystko wskazuje na to, że Bentley zamierza podążać drogą Porsche, które po wielkim sukcesie Cayenne po latach zdecydowało się na mniejszego Macana. Bentley dość długo kazał czekać klientom na pierwszego SUV-a, który szybko odniósł sukces na rynku. Dlatego firma zamierza iść za ciosem i lada moment pojawią się kolejni przedstawiciele w tym segmencie.

REKLAMA

Mniejszy brat modelu Bentayga powinien pojawić się na rynku w okolicach 2020 roku. Auto powstanie na płycie podłogowej MSB, którą wykorzystano do budowy nowego Continentala GT. Z kolei Bentaygę zbudowano na konstrukcji o nazwie MLB Evo.

Mniejszy model ma być konkurentem Jaguara F-Pace oraz Maserati Levante, a nawet BMW X3. Na pewno pod maską uświadczymy silnik wysokoprężny. Skoro taka jednostka pojawiła się w topowej wersji, to pojawi się też w mniej prestiżowym modelu.

Od jakiegoś czasu pojawiają się plotki o kolejnej wersji nadwozia. Bentley Bentayga może być dostępny również w wersji coupe. Pierwsze wzmianki o takim modelu pojawiły się w na początku roku. Model nie dostał jeszcze zielonego światła od szefów koncernu, ale prace inżynieryjne cały czas trwają. Taka wersja byłaby bardziej ukierunkowana na sportowe osiągi.

W tej kwestii nie można narzekać nawet na standardowy model. Luksusowy SUV wyposażony w silnik W12 o mocy 608 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 301 km/h.

 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA