REKLAMA

Bentley Bentayga - obsługa dzięki Apple Watch

Od teraz właściciele modelu Bentayga będą mogli zarządzać swoim samochodem za pomocą zegarka. Nie byle jakiego, tylko inteligentnego Watch'a firmy Apple - wystarczy pobrać specjalną aplikację.

Bentley Bentayga Apple Watch

Bentley Bentayga to najnowszy i najbardziej naszpikowany elektroniką samochód brytyjskiej marki. Aby podkreślić zaawansowane rozwiązania techniczne upakowane w tym samochodzie, wprowadzono nową funkcjonalność - obsługę samochodu za pomocą zegarka. Potrzebny jest do tego Apple Watch oraz specjalna aplikacja stworzona przez Bentleya - Bentayga TSR. Jest darmowa, można ją pobrać z AppStore. Taki inteligentny zegarek kosztuje od 1 450 zł, a to nie dużo porównując go z innym zegarkiem jaki możemy mieć na pokładzie Bentleya - Breitling montowany na desce rozdzielczej to opcja dodatkowa za 160 000 dolarów!

Aby skorzystać z tej funkcji wystarczy połączyć zegarek z systemem multimedialnym w samochodzie, za pomocą bluetooth, i z poziomu dotykowego ekranu w zegarku można obsługiwać m.in. klimatyzację, masaż w fotelach, stopień podgrzewania lub wentylacji foteli oraz zestaw audio. Można także na żywo podglądać informacje związane z jazdą jak np. aktualna prędkość, ilość pokonanych kilometrów lub temperaturę na zewnątrz.

REKLAMA

W kilku zdaniach aplikację ocenił Dan Whittaker, dyrektor działu elektroniki w Bentleyu - "Bantayga jest zaawansowana technicznie i luksusowa w takim stopniu, w jakim potrafi być tylko samochód marki Bentley. Nowa funkcjonalność, połączenia samochodu za pomocą Apple Watch'a to kolejny przykład ciągłego wprowadzania przez nas innowacji, tak aby zwiększyć satysfakcję klientów".

Bentleya Bentaygę można zamawiać już także w polskim salonie w Warszawie. Cena? Nieznana, ale w Wielkiej Brytanii ceny startują od około 130 000 funtów.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA