REKLAMA

Bentley Bentayga po liftingu - Stylizacyjne odchudzanie

Jeden z najbardziej luksusowych SUV-ów na rynku Bentley Bentayga przeszedł gruntowny lifting. Wygląda teraz dynamiczniej, a w jeszcze bardziej wytwornym wnętrzu pojawiły się nowe multimedia z najwyższej jakości ekranem.

Bentley Bentayga materiały prasowe
Bentley Bentayga

Rzut oka na przód Bentaygi daje wrażenie, że SUV Bentleya zyskał na lekkości. Taki sam proces przeszedł zaprezentowany w zeszłym roku Continental GT. Odczucie pogłębia się kiedy spojrzymy na Bentleya Bentaygę z tyłu. Zmieniono kształt klapy bagażnika, m.in. przesuwając niżej, na zderzak, tablicę rejestracyjną. Dzięki temu zyskano czysty i lżejszy styl. Pojawiły się owalne światła ledowe, które bezpośrednio nawiązują do Continentala GT. Wracając do przodu auta okazuje się, że atrapa chłodnicy urosła i teraz ustawiona jest jeszcze bardziej pionowo. Dzięki temu możliwe było wydłużenie maski. Zwiększono rozstaw tylnych kół o 2 cm, co spowodowało, że postura Bentaygi nabrała stabilności i dynamiki. Sylwetka Bentaygi, która do tej pory robiła wrażenie masywnością lokomotywy stała się teraz znacznie smuklejsza. Nowe matrycowe reflektory ledowe zyskały charakterystyczny dla Bentleya kształt wnętrz nawiązujący do kryształu. Teraz SUV Bentleya wglądem bezpośrednio nawiązuje do pozostałych modeli marki.

REKLAMA

Bentley Bentaygamateriały prasowe
Bentley Bentayga

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

REKLAMA

REKLAMA

Bentley Bentayga – wnętrze

Bentley Bentaygamateriały prasowe
Bentley Bentayga

Wnętrze Bentleya Bentaygi uchodziło do tej pory za najbardziej bogate wśród dostępnych na rynku SUV-ów. Choć Rolls-Royce Cullinan wygrywa pod względem wytworności to w Bentleyu bardziej czuje się pieniądze. Środek Bentaygi jest znakomicie wykończony, świetnie pachnie i błyszczy bardziej niż ten w Cullinanie. Okazuje się, że teraz po liftingu udało się poprawić wrażenia w wymienionych kategoriach. Bentayga wypełniona jest teraz jeszcze bardziej wytwornymi i unikalnymi materiały wykończeniowymi. Poza tym pojawił się większy 10,9-calowy ekran multimediów o najwyższej obecnie dostępnej w samochodach jakości oraz choć trudno w to uwierzyć jeszcze wygodniejsze fotele, z wentylacją na wszystkich pięciu miejscach. Zwiększono również ilość przestrzeni na tylnych fotelach. Teraz pasażerowie siedzący ma kanapie mają o 10 cm więcej miejsca na nogi oraz do dyspozycji poprawiony tablet dublujący funkcje centralnego ekranu. Nowinką są podgrzewane wycieraczki z piórami wyposażonymi w 22 strumienie spryskiwaczy.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Bentley Bentayga – silniki

Gama silników pozostanie niezmieniona, a wersja po liftingu początkowo będzie oferowana w wersji V8 z 4-litrowyem silnik z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 550 KM i 770 Nm. Później do oferty trafi Bentayga PHEV. Co ciekawe Bentley nie rezygnuje z 6,0-litrowego silnika W12, który napędza Bentaygę Speed. W tej wersji SUV Bentleya osiąga prędkość 305 km/h i pozostaje najbardziej luksusowym z najszybszych SUV-ów na ziemi.

Bentley Bentaygamateriały prasowe
Bentley Bentayga

Zobacz także:

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA