Bentley Bentayga z hakiem holowniczym

Wyposażenie dodatkowe w Bentleyu Bentayga potrafi zaskoczyć. Oprócz ultra drogiego zegarka na kokpicie można zamówić zestaw wędkarski lub hak holowniczy, który umożliwi holowanie luksusowej naczepy. 

Po raz pierwszy w 97-letniej historii marki Bentley na liście wyposażenia pojawił się hak holowniczy. Prezentacja odbędzie się podczas Monterey Auto Week, a także imprezy w Pebble Beach. Żeby pokazać możliwości nowego urządzenia do Bentaygi zostanie podpięta luksusowa naczepa Bowlus Road Chief. Auto przejedzie się po torze Laguna Seca. Z pewnością będzie to bardzo ciekawy widok. Producent nie podał ceny tego elementu wyposażenia.

Egzemplarz prezentowany podczas tych dwóch imprez będzie wyposażony w ekstrawagancki dodatek, czyli zegarek Mulliner Tourbillon. Jest to najdroższy element wyposażenia opcjonalnego ze wszystkich modeli produkowanych na świecie. Trzeba za niego zapłacić 160 tys. dolarów. To całkiem sporo, zważywszy że sam Bentley Bentayga kosztuje w podstawowej wersji 229 100 dolarów.

Przy okazji Bentley zaprezentuje model Mulsanne z powiększonym rozstawem osi oraz Flying Spur V8 S, wyposażony w silnik o mocy 521 KM. Tuż obok nich stanie Continental GT Speed Black Edition, który jest najmocniejszym modelem produkcyjnym brytyjskiej marki w historii. Specjalną wersję wyposażono w elementy poprawiające aerodynamikę oraz sporą ilość włókna węglowego, które obniża jego masę. Najwięcej emocji wzbudzają osiągi. Pod maską pracuje silnik o mocy 633 KM, który pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 330 km/h.

Poza nowymi modelami pojawi się również zestaw klasycznych egzemplarzy, które trafią na aukcję RM Sotheby`s. Najbardziej wartościowym okazem będzie Bentley Tourer by Vanden Plas z ośmiolitrowym silnikiem, wyprodukowany w 1932 roku. Jego wartość jest szacowana na 3 mln dolarów. Innym, równie wartościowym samochodem jest Bentley R-Type Continental Fastback z 1954 roku. Samochód wyceniono na 1,7 mln dolarów.

Zobacz także:
REKLAMA