Bentley Bentayga z nowym benzynowym silnikiem V8

Bentley Bentayga napędzany jest potężnym benzynowym silnikiem W12 lub dieslem V8 przeszczepionym z Audi SQ7. Teraz do oferty dołącza benzynowe V8.

Bentley Bentayga V8
Bentley Bentayga V8

Luksusowy SUV Bentleya został zaprezentowany po raz pierwszy w 2015 roku na salonie samochodowym we Frankfurcie. Do jego napędu trafił 6-litrowy, podwójnie doładowany benzynowy silnik W12, który generuje moc 608 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 900 Nm.

Z tymi parametrami ważący blisko 2,5 tony kolos przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,1 sekundy, osiągając maksymalną prędkość 301 km/h.

Bentley Bentayga V8
Bentley Bentayga V8

W drugiej połowie 2016 roku producent wprowadził do sprzedaży wersję napędzaną silnikiem wysokoprężnym, po raz pierwszy użytym w Audi SQ7. Jest to 4-litrowy silnik TDI z elektryczną turbiną, która zapewnia wysoką wartość momentu obrotowego już od bardzo niskich obrotów wału korbowego.

Silnik ten dysponuje mocą 429 KM oraz 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Prędkość maksymalna pojazdu wynosi 270 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 4,8 s.

Bentley Bentayga V8
Bentley Bentayga V8

Teraz oferta wzbogaca się o nieco mniejszy motor, którym jest 4-litrowe V8 twin turbo. Jednostka ta generuje wciąż imponujące 542 KM mocy i 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Warto dodać, że to parametry na poziomie nowego Porsche Panamera Turbo.

Bentley Bentayga V8
Bentley Bentayga V8

Nowa jednostka napędowa pozwoliła zredukować masę, i tak wciąż ciężkiego SUV-a, o około 50 kilogramów. W tej wersji Bentayga waży około 2,4 tony. Ponieważ tak duża masa i moc wymagają solidnych hamulców, oferowane przez producenta ceramiczne hamulce są bodaj największymi na rynku, montowanymi w seryjnych samochodach.

Bentley Bentayga V8
Bentley Bentayga V8

Średnica przednich tarcz hamulcowych, z dziesięciotłoczkowymi zaciskami, to potężne 440 milimetrów, co przekłada się na ponad 17 cali! To więcej niż średnica całego koła w większości samochodów na naszych drogach. Dlatego też Bentayga stoi na kołach o średnicy od 20 do 22 cali.

REKLAMA