[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Bentley Bentayga z nowym benzynowym silnikiem V8

Bentley Bentayga napędzany jest potężnym benzynowym silnikiem W12 lub dieslem V8 przeszczepionym z Audi SQ7. Teraz do oferty dołącza benzynowe V8.

Bentley Bentayga V8 Bentley Bentayga V8

Luksusowy SUV Bentleya został zaprezentowany po raz pierwszy w 2015 roku na salonie samochodowym we Frankfurcie. Do jego napędu trafił 6-litrowy, podwójnie doładowany benzynowy silnik W12, który generuje moc 608 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 900 Nm.

Z tymi parametrami ważący blisko 2,5 tony kolos przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,1 sekundy, osiągając maksymalną prędkość 301 km/h.

REKLAMA

REKLAMA

Bentley Bentayga V8 Bentley Bentayga V8

W drugiej połowie 2016 roku producent wprowadził do sprzedaży wersję napędzaną silnikiem wysokoprężnym, po raz pierwszy użytym w Audi SQ7. Jest to 4-litrowy silnik TDI z elektryczną turbiną, która zapewnia wysoką wartość momentu obrotowego już od bardzo niskich obrotów wału korbowego.

Silnik ten dysponuje mocą 429 KM oraz 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Prędkość maksymalna pojazdu wynosi 270 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 4,8 s.

REKLAMA

Bentley Bentayga V8 Bentley Bentayga V8

Teraz oferta wzbogaca się o nieco mniejszy motor, którym jest 4-litrowe V8 twin turbo. Jednostka ta generuje wciąż imponujące 542 KM mocy i 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Warto dodać, że to parametry na poziomie nowego Porsche Panamera Turbo.

REKLAMA

REKLAMA

Bentley Bentayga V8 Bentley Bentayga V8

Mniejsza moc i moment obrotowy wcale nie oznaczają dużego spadku osiągów. Sprint do "setki" trwa bowiem około 4,5 sekundy, a maksymalna prędkość sięga 290 km/h. Zupełnie wystarczające, prawda?

REKLAMA

Bentley Bentayga V8 Bentley Bentayga V8

Nowa jednostka napędowa pozwoliła zredukować masę, i tak wciąż ciężkiego SUV-a, o około 50 kilogramów. W tej wersji Bentayga waży około 2,4 tony. Ponieważ tak duża masa i moc wymagają solidnych hamulców, oferowane przez producenta ceramiczne hamulce są bodaj największymi na rynku, montowanymi w seryjnych samochodach.

REKLAMA

REKLAMA

Bentley Bentayga V8 Bentley Bentayga V8

Średnica przednich tarcz hamulcowych, z dziesięciotłoczkowymi zaciskami, to potężne 440 milimetrów, co przekłada się na ponad 17 cali! To więcej niż średnica całego koła w większości samochodów na naszych drogach. Dlatego też Bentayga stoi na kołach o średnicy od 20 do 22 cali.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij