[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Bentley Bentayga z rekordem Pikes Peak

W imponującym czasie 10 minut i 49,9 sekundy pokonał trasę wyścigu Pikes Peak Bentley Bentayga, bijąc rekord w kategorii SUV-ów. Sukces ten przeszedł jednak niemal bez echa. A wszystko przez Volkswagena.

Bentley Bentayga Pikes Peak Bentley Bentayga Pikes Peak

Tegoroczna edycja obfitowała w rekordy, bo w klasie samochodów elektrycznych genialny czas odnotował Volkswagen I.D. R pikes Peak, bijąc jednocześnie rekord w klasyfikacji ogólnej. Tym samym nie lada osiągnięcie Rhysa Millena za kierownicą Bentleya Bentaygi przeszło niemal niezauważone.

Zwycięstwo i rekord trasy Bentley postanowił podkreślić, wypuszczając od razu limitowaną serię Bentaygi, inspirowaną zwycięskim egzemplarzem.

REKLAMA

REKLAMA

Bentley Bentayga Pikes Peak Bentley Bentayga Pikes Peak

Przypomnijmy, że wyścigowy model I.D. R Pikes Peak Volkswagena w efektowny sposób zapisał się w historii Pikes Peak International Hill Climb. Romain Dumas za kierownicą elektrycznego Volkswagena I.D. R Pikes Peak, wyposażonego w zespół napędowy o mocy 680 KM, pokonał konkurentów startujących w samochodach z silnikami spalinowymi.

Co więcej, nie tylko poprawił dotychczasowy rekord w kategorii samochodów elektrycznych, lecz także rekord wszech czasów ustanowiony w 2013 roku przez Sébastiena Loeba w Peugeocie 208 T16 Pikes Peak – i to o całe 16 sekund.

REKLAMA

Bentley Bentayga Pikes Peak Bentley Bentayga Pikes Peak

Dumas z wynikiem 7 minut i 57,148 sekundy znalazł się teraz na szczycie listy zwycięzców górskiego wyścigu Pikes Peak, zostawiając za sobą takie znakomitości, jak Sébastien Loeb, Walter Röhrl, Michèle Mouton, Stig Blomqvist, Nobuhiro Tajima oraz Rod Millen i jego syn Rhys.

Bentley Bentayga natomiast, z Rhysem Millenem za kierownicą, pokonał 156 zakrętów, liczącej 19,99 kilometrów trasy, w czasie 10 minut i 49,9 sekundy. Poprzedni najlepszy czas należał do Paula Dallenbacha w Range Roverze Sport, który w 2014 roku przejechał trasę w 12 minut i 35,6 sekundy.

REKLAMA

REKLAMA

Bentley Bentayga Pikes Peak Bentley Bentayga Pikes Peak

Bentley Bentayga, napędzany potężnym silnikiem W12, uzyskał średnią prędkość przejazdu na poziomie 107 km/h.

Jak podkreśla producent, auto było zbliżone do fabrycznej wersji, jedynie mocno odchudzone - wymontowano tylne siedzenia, a przednie zastąpiono lekkimi, wyścigowymi kubełkami. Dodano obowiązkową klatkę bezpieczeństwa i system gaśniczy. Z pozostałych modyfikacji wymienić trzeba układ wydechowy Akrapovic oraz wyczynowe opony Pirelli.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij