Bentley Continental GT - 333 km/h w luksusie (wideo)

Luksusowe coupe brytyjskiej marki Bentley doczekało się kolejnej generacji. Nowemu modelowi przyjrzeliśmy się na salonie samochodowym we Frankfurcie.

Bentley Continental GT
Bentley Continental GT

Pierwsze jazdy dopiero przed nami - mamy nadzieję sprawdzić ten samochód i zobaczyć w czym jest lepszy od poprzednika - na razie pierwsza okazją do przyglądnięcia się nowemu modelowi był salon samochodowy we Frankfurcie. Bentley pokazał światu model Continental GT i chociaż wygląda on podobnie do poprzednika, jest całkowicie nowy. I w każdym calu lepszy, tak przynajmniej zapowiada producent.

Bentley Continental GT
Bentley Continental GT

Samochód nie bazuje już na VW Pheatonie, ale na nowej konstrukcji Porsche Panamery. A to juz samo w sobie brzmi jak świetna zmiana. Bentley Continental GT jest teraz dłuższy i niższy od poprzednika - wymiary te wynoszą teraz, odpowiednio, 4,8 m długości i 1,4 m wysokości. Powiększono miejsce na nogi pasażerów zwiększając rozstaw osi o 11 centymetrów - mamy nadzieję, że 2856 cm to wystarczająco, bo w poprzednim modelu miejsca dla pasażerów z tyłu brakowało

Bentley Continental GT
Bentley Continental GT

Samochód ma się jeszcze lepiej prowadzić, a to dlatego że zmniejszono jego masę o ponad 80 kilogramów - wynosi ona obecnie od 2250 kg - a to wraz z większa sztywnością nadwozia także jest zasługą nowej płyty podłogowej. Ponoć aż 82% konstrukcji Continentala GT to absolutnie unikatowy projekt, nie mający nic wspólnego z Porsche i innymi modelami grupy VW.

Bentley Continental GT
Bentley Continental GT

Pod maskę trafią dwa silniki - 6.0 W12 oraz 4.0 V8 w wersji V8 S, oba są podwójnie doładowane. Topowy silnik będzie generował teraz 630 KM i rozpędzał Continentala do "setki" w 3,7 sekundy. Prędkość maksymalna natomiast wynosi 333 km/h.

Zobacz również:
REKLAMA