Bentley Continental GT Speed - rocznik 2017

Najnowszą odsłonę luksusowego coupe brytyjskiej marki zaprezentowano podczas imprezy w Nowym Jorku. Co się zmieniło w tym samochodzie w roczniku modelowym 2017?

Bentley Continental GT Speed

Podrasowany silnik W12 o pojemności 6-litrów generuje 633 KM. W połączeniu z szybką 8-stopniową przekładnią biegów oraz napędem na cztery koła może przyspieszyć do 100 km/h w czasie 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna tego samochodu wynieść ma 332 km/h. Oczywiście, mimo tego że Bentley jest luksusowym samochodem, Continental potrafi sprawić dużo frajdy z jazdy m.in. dzięki napędowi, który moc w większości przekazuje na tylne koła.

Klienci mogą szukać w salonach także nowej limitowanej edycji Continentala GT Speed - nazwanej niewybrednie Black Edition. Elementami, które wyróżniają tę odmianę są elementy karoserii polakierowane błyszcząca czernią, czerwone lub czarne zaciski hamulców oraz 21-calowe obręcze kół lakierowane na czarno. Ta edycja ma także zmodyfikowany przedni zderzak, inne progi oraz zmieniony kształt dyfuzora.

Natomiast we wnętrzu dominuje włókno węglowe, z którego wstawki możemy znaleźć w wielu miejscach. Jest tam także skórzana tapicerka w dwóch kolorach oraz kompletne wyposażenie z dziedziny elektroniki.

Nowego Bentleya Continentala GT Speed wyceniono w USA na 240 000 dolarów (943 000 zł), a wersję Black Edition na 253 000 dolarów (994 000 zł).

REKLAMA