Bentley Continental GT V8 S - stworzony w słusznym celu

Samochód przygotowany przez Bentley'a i Petera Blake'a zostanie zlicytowany podczas tegorocznego "Festiwalu Prędkości" w Goodwood. Pieniądze ze sprzedaży trafią do fundacji Care2Save Charitable Trust, która zajmuje się m.in. opieką paliatywną.

Bentley Motors
Bentley Continental GT V8 S Convertible Sir Peter Blake

Sir Peter Blake, to malarz, przedstawiciel pop artu, który znany jest m.in. jako autor okładki albumu Beatles'ów pt. "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band". W Bentley'u nazwisko artysty pojawia się m.in. na zagłówkach foteli oraz wewnętrznych progach.

REKLAMA

Bentley Continental GT V8 S Convertible posiada zielony kolor nadwozia British Racing Green, który kontrastuje z niebieskim (St Luke's Blue). Maska została pomalowana na żółto (Continental Yellow), a ramka grilla w kolorze fuksji. Przednią klapę zdobi ogromne czerwone serce.

W kabinie znajdziemy także różnokolorowe wykończenie, a kierownica zaskakuje czterema kolorami. Z kolei lewarek zmiany biegów jest pokryty różową skórą, a na desce rozdzielczej nie zabrakło fortepianowej czerni. W realizacji "kolorystycznej fanaberii" brytyjskiemu artyście pomagał Bentley Mulliner, czyli dział odpowiedzialny za personalizację i projekty specjalne w marce z Crewe.

Samochód zasila motor V8 bi turbo o pojemności 4 litrów. Jednostka dostarcza 520 KM mocy oraz 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pierwszą setkę samochód osiąga w czasie 4,7 s, a maksymalna prędkość to 300 km/h.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA