Bentley Continental GT V8 otrzymał literkę "S" i więcej mocy (wideo)

Czteronapędowe, luksusowe coupe od Bentleya doczekało się mocniejszej wersji silnika V8 znanego z Audi.

Bentley Continental GT/GTC V8 S 2014

Silnik to 4-litrowe V8 wspomagane dwiema turbosprężarkami osiągające 528 KM oraz 680 Nm momentu obrotowego. Jest to o 21 KM i 20 NM lepszy wynik niż w standardowej wersji V8, która zadebiutowała w ubiegłym roku. Ponadto nowa wersja ma być bardziej sportowa i zwinna od dużo mocniejszego W12, który zwyczajnie ma zbytnio dociążony przód.

REKLAMA

Relatywnie niewielki przypływ mocy i momentu obrotowego pozwolił na skrócenia czasu przyspieszenia do pierwszej "setki" o 0,3 sekundy i wynosi obecnie 4,5 s. Prędkość maksymalna także wzrosła - do 309 km/h (słabszy model 308 km/h). Osiągi modelu GTC są nieco słabsze i wynoszą odpowiednio 4,7 sekundy do 100km/h i 307 km/h prędkości maksymalnej.

Pomimo, egzotycznych osiągów samochód zużywać ma rozsądne ilości benzyny - jest to zasługa systemu Cylinder on demand, który odłącza cztery cylindry, gdy silnik pracuje pod mniejszym obciążeniem. Patent ten jest wykorzystywany także w "zwykłym" GT V8. Wg producenta spalanie wynosi 10,5 l/100 km (GTC spali 10,8 l).

Oprócz modyfikacji silnika, nowy "Conti" otrzyma kilka zmian w skrzyni biegów oraz zawieszeniu. Do wyboru kierowcy będzie teraz także specjalny tryb pracy skrzyni, który wyciśnie z auta jeszcze więcej. Utwardzono i obniżono (10 mm) zawieszenie - zamontowano sztywniejsze sprężyny i amortyzatory o większej sile tłumienia.

Oprócz najnowszej wersji "S" w salonie Bentleya można kupić trzy inne Continentale: V8 (507 KM, 660 Nm), W12 (575 KM, 700 Nm) i najmocniejsza Speed (625 KM, 800 Nm)

Bentley Continental GT i GTC (kabriolet) zadebiutują oficjalnie podczas salonu samochodowego we Frankfurcie 10 września.

amis

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA