REKLAMA

Bentley Continental GT z rekordem Pikes Peak

Bentley po raz kolejny wychodzi zwycięsko z próby bicia rekordu trasy Pikes Peak. Tym razem na czele tablicy wyników znalazł się Continental GT.

Bentley Continental GT z rekordem Pikes Peak Materiały prasowe
Bentley Continental GT z rekordem Pikes Peak

Bentley nie pierwszy raz podchodzi do próby bicia rekordu słynnej trasy górskiego wyścigu Pikes Peak International Hill Climb i po raz kolejny robi to dobrze. Poprzednio najlepszy wynik wśród SUV-ów wykręcił Bentley Bentayga. Teraz trasę w rekordowym dla kategorii samochodów produkcyjnych tempie pokonał model Continental GT.

REKLAMA

Bentley Continental GT popędził w górę krętej trasy Pikes Peak z Rhysem Millenem za kierownicą. 20-kilometrowy „tor” startuje z wysokości 2835 metrów nad poziomem morza, z metą usytuowaną na wysokości 4298 m n.p.m.

Jej 156 zakrętów Millen w Continentalu GT przejechał szybciej, niż wszystkie inne auta w kategorii samochodów produkcyjnych. Rekord został pobity o 8,4 sekundy. Całkowity czas, który wystarczył do zapisania się na liście najlepszych, wyniósł dokładnie 10 min 18,488 s.

Jak przyznał sam kierowca, próba bicia rekordu miała niesamowity finisz, na mokrym asfalcie, z leżącym na dużej wysokości śniegiem. Ze względu na trudne warunki, wynik końcowy ma tym większą wartość.

Zobacz także: Audi SQ8 - potężna moc diesla

REKLAMA

REKLAMA

Bentley Continental GT z rekordem Pikes Peak Materiały prasowe
Bentley Continental GT z rekordem Pikes Peak

- Przybyliśmy tutaj z jednym jednym celem, a było nim pobicie rekordu trasy dla samochodów produkcyjnych. To był niesamowity tydzień przygotowań, a dziś dodatkowe wyzwanie postawiła nam matka natura. Continental GT spisał się jednak znakomicie i teraz to my jesteśmy numerem jeden – podsumował szczęśliwy Rhys Millen.

Biorący udział w górskim wyścigu z czasem Bentley Continental GT startował z numerem 100, dla uczczenia setnej rocznicy powstania brytyjskiej marki. Auto było przygotowane w najmocniejszej specyfikacji. Co to oznacza?

Do jego napędu posłużył silnik W12 twin turbo o pojemności 6,0 litrów. Maksymalna moc generowana przez benzynową jednostkę to 630 KM, a maksymalny moment obrotowy sięga 900 Nm. Napęd przenoszony jest na wszystkie koła za pośrednictwem 8-stopniowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów.

Oczywiście takie parametry przekładają się na świetne osiągi dość przecież ciężkiego samochodu. Na sprint od 0 do 100 km/h Bentley Continental GT potrzebuje zaledwie 3,6 sekundy, a maksymalna prędkość sięga 333 km/h.

Zobacz także: Mustang Shelby GT500 - najmocniejszy w historii

REKLAMA

Bentley Continental GT z rekordem Pikes Peak Materiały prasowe
Bentley Continental GT z rekordem Pikes Peak

Przypomnijmy na koniec, że w zeszłym roku rekordzistą w kategorii seryjnych SUV-ów został również Rhys Millen, tym razem za kierownicą Bentleya Bentaygi. Trasę Pikes Peak pokonał wówczas w zaledwie 10:49,9 min. Sukces ten przeszedł jednak niemal bez echa, a wszystko przez Volkswagena i jego przejazd z elektrycznym Volkswagenie ID R Pikes Peak.

Wyścigowy model ID R Pikes Peak w efektowny sposób zapisał się w historii Pikes Peak International Hill Climb. Romain Dumas za kierownicą elektrycznego Volkswagena, wyposażonego w zespół napędowy o mocy 680 KM, pokonał konkurentów startujących w samochodach z silnikami spalinowymi.

Co więcej, nie tylko poprawił dotychczasowy rekord w kategorii samochodów elektrycznych, lecz także rekord wszech czasów ustanowiony w 2013 roku przez Sébastiena Loeba w Peugeocie 208 T16 Pikes Peak – i to o całe 16 sekund.

Dumas z wynikiem 7 minut i 57,148 sekundy znalazł się teraz na szczycie listy zwycięzców górskiego wyścigu Pikes Peak, zostawiając za sobą takie znakomitości, jak Sébastien Loeb, Walter Röhrl, Michèle Mouton, Stig Blomqvist, Nobuhiro Tajima oraz Rod Millen i jego syn Rhys.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA