Bentley EXP 10 Speed 6 concept bliski produkcji?

Koncepcyjny model EXP 10 Speed 6 od Bentley'a będzie pozycjonowany poniżej Continentala, ale ma nawiązywać do niego stylistyką. Głównym rywalem będzie Jaguar F-Type, jednak Bentley będzie samochodem dużo wygodniejszym i nie tak agresywnym, jak "kot". Już wkrótce być może "baby Bentley" wyjedzie na ulice.

Bentley EXP 10 Speed 6 w świetnym, zielonym kolorze pojawił się podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Auto wyróżniało kompaktowe nadwozie, okrągłe światła LED z przodu oraz masywne felgi. Pojazd tak się spodobał publiczności, że Bentley myśli o wprowadzeniu tego samochodu do produkcji seryjnej. Prezes brytyjskiej marki, Wolfgang Dürheimer, powiedział, że klienci życzyliby sobie tego samochodu takiego, jak wyglądał na salonie: "Niczego nie zmieniajcie, po prostu go zróbcie".

REKLAMA

Auto dostało już żółte światło i czeka na ostateczne potwierdzenie. Jeśli produkcja dojdzie do skutku, auto zobaczymy najwcześniej w 2018 roku w wersji coupe, a rok później ma dołączyć roadster. Samochód ma być zbudowany na nowej platformie modularnej MSB od Porsche. To znaczy, że wiele podzespołów może pochodzić z modeli 718 i 911.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA