Bentley EXP 10 Speed 6 trafi do produkcji?

Wszystko wskazuje na to, ze odważny koncept Bentleya o nazwie EXP 10 Speed 6 może trafić do produkcji. Włodarze firmy właśnie ujawnili nowe informacje.

Szef sprzedaży i marketingu w Bentleyu, Kevin Rose, zdradził że model EXP 10 Speed 6 może dostać w najbliższym czasie zielone światło i trafić do produkcji. Zarząd marki jeszcze o tym nie zadecydował, ale wszystko może się zdarzyć na przestrzeni kilku następnych tygodni.

Auto zostanie zbudowane na płycie podłogowej MSB, która zadebiutuje w drugiej generacji Porsche Panamera. Inżynierowie Bentleya dość poważnie maczali palce w tej konstrukcji, dlatego będzie ona wykorzystywana także przy okazji modeli GT, Flying Spur oraz we wspomnianym EXP 10.

Władze brytyjskiej marki milczą na razie na temat szczegółów, ale wersja produkcyjna może zostać wyposażona w silnik V8 o pojemności czterech litrów. Opcjonalnie samochód będzie można wyposażyć w silnik elektryczny i napęd na wszystkie koła. W tym przypadku można się spodziewać maksymalnej mocy w okolicach 500 KM, prędkości maksymalnej 321 km/h oraz zasięgu do 500 km.

Zobacz również:
REKLAMA