Bentley Flying Spur W12 - Ponad 320 km/h w komforcie i luksusie

Producent z Crewe przedstawił nową wersję modelu Flying Spur. Auto z silnikiem W12 dostało "S" w nazwie i kilka dodatkowych koni mechanicznych. A to wszystko w stylowym i luksusowym opakowaniu.

Bentley Flying Spur W12 S

Karoseria Bentley'a Flying Spur W12 S skrywa silnik biturbo 6.0 W12. Auto zostało wzmocnione o dodatkowe 10 KM i 20 Nm, niby nie wiele, ale dzięki temu zabiegowi jest to pierwszy, czterodrzwiowy Bentley w historii marki, który osiąga prędkość 325 km/h. Do 100 km/h auto przyspiesza w 4,5 s. "Zwykły" Flying Spur W12 jest wolniejszy o 0,1 s i jego prędkość maksymalna to jedyne 320 km/h.

Siła napędowa generowana przez potężny silnik W12 kierowana jest na obie osie, ale w proporcji 40:60 (przód-tył). Mimo niewielkiego przyrostu mocy inżynierowie z Crewe musieli popracować nad zwieszeniem i dostroić je na nowo pod wyższe osiągi auta. Zmodyfikowano amortyzatory oraz system kontroli trakcji. Bentley nie podaje masy auta, ale ta zapewne oscyluje w okolicach 2475 kg, które opisują model Flying Spur W12 bez "S". Na liście opcjonalnego zawieszenia są m.in. węglowo-ceramiczny układ hamulcowy z czarnymi lub czerwonymi zaciskami.

Bentley Flying Spur W12 S

Wersję Flying Spur W12 S poznamy po czarnych, 21-calowych obręczach kół i elementach takich jak obudowy lusterek bocznych, czy osłona chłodnicy, które również otrzymały węglowy kolor Beluga. Na słupku "D" umieszczono emblemat "W12 S".

W środku samochód ma trójramienną kierownicę wraz z łopatkami, która została zaprojektowana dla tego modelu. Na zagłówkach foteli pojawił się napis W12 S, a w kabinie nie zabrakło wyjątkowego przeszycia tapicerki, który został dobrany dla nowej wersji Flying Spur. Nowością jest również skórzana, pikowana tapicerka dostępna w dwóch kolorach. Niektóre z elementów zostały wykończone włóknem węglowym. 

Bentley nie podaje ceny nowego Flying Spur W12 S, ale obiecuje, że pierwsze samochody trafią do klientów jeszcze w tym roku. W12 S będzie można oglądać na targach Paryż Motor Show.

REKLAMA