Bentley Motors - zapowiedź monstrum

Dokładnie dwa dni dzielą nas od premiery nowego modelu z Crewe. Zapowiada się gorąca premiera - najmocniejszy Bentley w historii.  

Zapowiedź Continentala Supersport

Na twitterze Bentley udostępnił krótką wideo zapowiedź nowego modelu. Od razu firma zapowiada najbardziej ekstremalny model w historii i przedstawia kilka detali samochodu. Z filmu możemy dowiedzieć się, że auto ma spojler wykonany z włókna węglowego, przyciemniane lampy oraz czerwone zaciski hamulców, schowane za potężnymi obręczami kół.

REKLAMA


Pozostaje zadać pytanie co szykuje Bentley? Wiemy, że w tym roku producent z Crewe zaprezentuje światu nową generację Continentala. Auto swoją premierę będzie miało na jesiennych targach we Frankfurcie. Zanim to nastąpi Bentley chce ostatni raz zamanifestować sukces jaki osiągnął odchodzący model. I brytyjska marka zrobi to z przytupem.

Tajemniczym autem, które zapowiada wideo jest Continental Supersport, który do Europy trafi na targi w Genewie, a na rynku zadebiutuje w maju. Samochód będzie zasilał silnik z modelu GT Speed, czyli 6-litrowe W12 biturbo. W wersji Speed moc jednostki napędowej to 642 KM oraz 840 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

W Supersporcie na pewno moc silnika zostanie podniesiona. Pytanie, czy inżynierowie będą na tyle szaleni, że auto dostanie okrągłe 700 KM mocy, czy będzie to przyrost do 670-680 KM. Tego dowiemy się za kilkadziesiąt godzin.

Zobacz także:
REKLAMA