Bentley Mulsanne Speed dla zegarkowego guru

George Bamford to znane nazwisko w świecie zegarków. Jego firma od lat zajmuje się personalizowaniem najdroższych modeli Rolexa. Dlatego jego najnowszy Bentley Mulsanne Speed musiał być wyjątkowy.

Bentley Mulsanne Speed dla Bamforda
Bentley Mulsanne Speed dla Bamforda

Spadkobierca fortuny po założycielu firmy JCB to znana persona w świecie zegarków. Firma Bamford Watch Department zajmuje się personalizacją luksusowych zegarów, w tym najczęściej Rolexów pokrytych czarną powłoką.

Specjalna dywizja Mulliner w Bentleyu zajmuje się nietuzinkowymi zleceniami. Ich najnowszym dziełem jest model Mulsanne Speed przygotowany pod gusta George`a Bamfroda. Nadwozie pomalowano czarnym lakierem o nazwie Beluga, a całość stoi na 21-calowych felgach Mulliner Driving Specification pokrytych technologią PVD, którą Bamford stosuje w zegarkach.

W podobnej tonacji utrzymano kabinę samochodu. Dominują czarne skóry, które przeszyto kontrastującymi, niebieskimi wstawkami. Na środkowej części kokpitu umieszczono spersonalizowany zegarek, a w podłokietniku ukryto karbonowy futerał na drogi zegarek.

Pod maską modelu Mulsanne Speed przygotowanego dla Bamforda znajdziemy silnik V8 o pojemności 6,75-litra. Jednostka generuje moc 530 KM i aż 1100 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu w 4,8 sekundy. Maksymalna prędkość to 306 km/h.

Zobacz także:
REKLAMA