[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Bentley Mulsanne Speed – ile benzyny zużywa?

Na naszym fanpage’u na portalu Facebook zadaliśmy Wam właśnie takie pytanie. Jaki był wynik spalania? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Bentley Mulsanne Speed Bentley Mulsanne Speed

Nieczęsto zdarza się, aby do Polski zawitał samochód prasowy klasy Bentleya Mulsanne. W naszym kraju jest to rzadki widok i nie chodzi o egzotyczność Bentleya, ponieważ salon Bentley Warszawa działa już od kilku lat, a na ulicach polskich miast można często spotkać Bentleya Continentala GT. Nie jest to więc kompletna egzotyka na naszych drogach. Ale sprawa przybiera zupełnie inny bieg jeżeli mówimy o modelu Mulsanne, czyli najdroższym i największym modelu w gamie brytyjskiej marki. W dodatku w najmocniejszej odmianie Speed…

Jako jedyna redakcja w Polsce przetestowaliśmy ten samochód, jego zdjęcia i nagrania możecie zobaczyć na naszym Facebooku i Instagramie, a artykuły o nim znajdziecie już niedługo na stronie internetowej i w jednym z kolejnych wydań magazynu „auto motor i sport”. 

REKLAMA

REKLAMA

Bentley Mulsanne Speed Bentley Mulsanne Speed

Pierwszym testem było sprawdzenie, ile Bentley zużyje paliwa w trasie z salonu w Warszawie do pierwszego tankowania we Wrocławiu. Jeżeli konkurs ograniczylibyśmy jedynie do jazdy drogami szybkiego ruchu, spalanie wyniosłoby 14,7 litra benzyny. 98-oktanowej rzecz jasna.

Jednak samochód dojechał do Wrocławia, wziął udział w kilkugodzinnej sesji zdjęciowej i pokonał kilkadziesiąt kilometrów po centrum stolicy Dolnego Śląska, więc naturalnie spalanie wzrosło. Ten ważący 2760 kg samochód z silnikiem twin-turbo o pojemności 6 i ¾ litra, mocy 537 KM i momencie obrotowym równym 1100 Nm zużył w 430,4-kilometrowej trasie 77,18 litrów paliwa.

REKLAMA

Z prostego rachunku wynika, że Bentley zużył średnio 17,93 litra paliwa na 100 km.

Najbliżej dobrej odpowiedzi byli Krystian Wilkosz i Karol Kubas (17,8 l), jednak Pan Krystian udzielił odpowiedzi trzy godziny szybciej, dlatego zwycięża on w naszej zabawie i otrzymuje notatnik marki Bentley. Prosimy o kontakt priv na Facebooku!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij