Bentley Mulsanne Speed – ile benzyny zużywa?

Na naszym fanpage’u na portalu Facebook zadaliśmy Wam właśnie takie pytanie. Jaki był wynik spalania? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Bentley Mulsanne Speed
Bentley Mulsanne Speed

Nieczęsto zdarza się, aby do Polski zawitał samochód prasowy klasy Bentleya Mulsanne. W naszym kraju jest to rzadki widok i nie chodzi o egzotyczność Bentleya, ponieważ salon Bentley Warszawa działa już od kilku lat, a na ulicach polskich miast można często spotkać Bentleya Continentala GT. Nie jest to więc kompletna egzotyka na naszych drogach. Ale sprawa przybiera zupełnie inny bieg jeżeli mówimy o modelu Mulsanne, czyli najdroższym i największym modelu w gamie brytyjskiej marki. W dodatku w najmocniejszej odmianie Speed…

REKLAMA

Jako jedyna redakcja w Polsce przetestowaliśmy ten samochód, jego zdjęcia i nagrania możecie zobaczyć na naszym Facebooku i Instagramie, a artykuły o nim znajdziecie już niedługo na stronie internetowej i w jednym z kolejnych wydań magazynu „auto motor i sport”. 

REKLAMA

REKLAMA

Bentley Mulsanne Speed
Bentley Mulsanne Speed

Pierwszym testem było sprawdzenie, ile Bentley zużyje paliwa w trasie z salonu w Warszawie do pierwszego tankowania we Wrocławiu. Jeżeli konkurs ograniczylibyśmy jedynie do jazdy drogami szybkiego ruchu, spalanie wyniosłoby 14,7 litra benzyny. 98-oktanowej rzecz jasna.

Jednak samochód dojechał do Wrocławia, wziął udział w kilkugodzinnej sesji zdjęciowej i pokonał kilkadziesiąt kilometrów po centrum stolicy Dolnego Śląska, więc naturalnie spalanie wzrosło. Ten ważący 2760 kg samochód z silnikiem twin-turbo o pojemności 6 i ¾ litra, mocy 537 KM i momencie obrotowym równym 1100 Nm zużył w 430,4-kilometrowej trasie 77,18 litrów paliwa.

REKLAMA

Z prostego rachunku wynika, że Bentley zużył średnio 17,93 litra paliwa na 100 km.

Najbliżej dobrej odpowiedzi byli Krystian Wilkosz i Karol Kubas (17,8 l), jednak Pan Krystian udzielił odpowiedzi trzy godziny szybciej, dlatego zwycięża on w naszej zabawie i otrzymuje notatnik marki Bentley. Prosimy o kontakt priv na Facebooku!

REKLAMA

REKLAMA