Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Bentley na ethanol

Bentley Continental GT Pneumatyczne zawieszenie zostało zmodyfikowane – dzięki niżej osadzonemu nadwoziu lepiej wywiązuje się ze swoich zadań.

Coraz bardziej ostre normy emisji spalin wymuszają na wszystkich konieczność stosowania rozwiązań proekologicznych. W tym roku Ferrari podczas Detroit Auto Show pokazało model F430 Spider, którego silnik zasilany był bioethanolem E85, dzięki czemu jego moc wzrosła o 2% - z 490 do 500 koni mechanicznych - i zmniejszyła się emisja substancji szkodliwych.

Do 2015 roku ma wejść w życie przepis, mówiący, że ilość CO2 produkowanego przez silnik spalinowy samochodu nie może przekraczać wartości 130 gramów na kilometr. Bentley właśnie doniósł, że do 2012 roku jego samochody będą emitować nie więcej niż 120 gram na kilometr.

Warunkiem, aby spełnić tę normę, jest zastosowanie paliw innych niż benzyna. Jednym z nich jest właśnie bioethanol. Bentley zasilany tym paliwem zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na salonie samochodowym w Genewie. Niestety, na razie nie dysponujemy danymi technicznymi dotyczącymi "ekologicznego" modelu Bentleya.

Źródło: autobloggreen

 

Zobacz także:

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Moc silnika też powinna wzrosnąć .Skoro chłopaki i dziewczyny z IRL scigają się na ethanolu , to czemu nie w seryjnych autach Pozostaje tylko kwestia gdzie tankować ethanol ...
  ~AMiS Fan:), 2008-12-19 13:37:21
 • avatar
  zgłoś
  nie ethanol tylko ETANOL panowie! widze ze macie problemy z tłumaczeniem zagranicznych tekstow, a i na chemii sie nie uważało;P
  ~skor, 2008-12-19 13:16:30
 • avatar
  zgłoś
  Podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie ma zadebiutować pierwszy model Bentleya zasilany... Ethanolem!
  auto motor i sport, 2008-12-19 12:02:02
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij