Bentley wprowadził alternatywę dla V8. Tak, to hybryda

Do rodziny luksusowych SUV-ów Bentleya dołączą dwa modele hybrydowe, a dokładniej mówiąc, napęd hybrydowy będzie teraz dostępny zarówno dla sportowej wersji Bentayga S, jak i luksusowej Bentayga Azure.

Bentley Bentayga S Hybrid i Azure Hybrid fot. materiały prasowe
Bentley Bentayga S Hybrid i Azure Hybrid

Bentley Bentayga S Hybrid oraz Bentley Bentayga Azure Hybrid to dwa nowe warianty modelowe w gamie marki. Oba zapewnią ponad 43 km zasięgu w trybie bezemisyjnym, przy zachowaniu sportowych osiągów. Jak wyjaśnia producent, jest to kolejny ważny krok w ramach strategii Beyond100, zgodnie z którą do 2025 roku marka Bentley będzie oferowała pełną gamę modelową z hybrydowymi układami napędowymi, a także wprowadzi na rynek swój pierwszy samochód elektryczny. Już teraz połowa całej gamy brytyjskiego producenta jest dostępna w wersji hybrydowej.

Kluczową zmianą w nowym napędzie jest wykorzystanie nowego akumulatora gromadzącego 18 kWh. Ma on pozwolić na pokonanie wspomnianych 43 km w trybie bezemisyjnym, co jest wynikiem symbolicznie lepszym od poprzedniej wersji napędu. Zmieniony został także silnik elektryczny, który zyskał 6 proc. mocy i 15 proc. momentu obrotowego. Pozwala to uzyskać systemową moc 468 KM. Wzmocnienie napędu poskutkowało skróceniem czasu potrzebnego na rozpędzenie samochodu od 0 do 100 km/h. Teraz zajmie to 5,3 sekundy, zamiast dotychczasowych 5,5 s.

Bentley Bentayga Azure Hybridfot. materiały prasowe
Bentley Bentayga Azure Hybrid

Bentayga S Hybrid – zorientowana na osiągi

Sportowa wersja S luksusowego SUV-a marki Bentley ma za zadanie zapewniać wyjątkowe wrażenia z jazdy, przy bardziej dynamicznym wyglądzie. Samochód w hybrydowej odmianie został wyposażony w 3-litrowy silnik TFSI V6 o mocy 468 KM, który pozwoli mu rozpędzić się od 0 do 100 km w zaledwie 5,3 sekundy. Maksymalna prędkość samochodu wyniesie natomiast 254 km/h. Zyskiem z wykorzystania mocnej hybrydy jest przy tym dostarczanie wysokiego momentu obrotowego już od startu oraz podczas nagłego przyspieszania.

Bentley Bentayga S Hybridfot. materiały prasowe
Bentley Bentayga S Hybrid

Podobnie jak w przypadku wszystkich modeli S marki Bentley, Bentayga S Hybrid oferowana jest w specyfikacji Blackline. Czarne wykończenie widoczne jest m.in. na wszystkich elementach oświetlenia zewnętrznego, progach, bocznych lusterkach, osłonie chłodnicy, a także przednim zderzaku. Wyjątkowego charakteru dodaje także spojler na tylnej klapie w stylu Speed, przyciemnione tylne lampy oraz czarne owalne zakończenia rur wydechowych.

Bentayga Azure Hybrid – lepsze samopoczucie

Drugi z modeli – Bentayga Azure Hybrid – na pierwszym miejscu stawia komfort pasażerów. Elegancki design i koncentracja na wykończeniu z rzemieślniczą dokładnością sprawiają, że każda podróż – niezależnie od odległości – ma być relaksująca. Połączenie silnika spalinowego V6 z napędem elektrycznym pozwala – zdaniem producenta – cieszyć się ciszą w izolowanej akustycznie kabinie samochodu.

Bentley Bentayga Azure Hybridfot. materiały prasowe
Bentley Bentayga Azure Hybrid

Dodatkowy komfort zapewniają niższe o blisko 30 proc. względem konkurentów wibracje, 22-stopniowa regulacja przednich foteli, możliwość utrzymania optymalnej temperatury ciała, a także szeroki zakres rozwiązań technologicznych, wspomagających kierowcę, m.in. tempomat adaptacyjny, funkcja wykrywania pasa ruchu czy zestaw pokładowych systemów radarowych i kamer firmy Bentley. Dla podkreślenia eleganckiego i ponadczasowego charakteru, samochód został wyposażony w 22-calowe felgi, a detale nadwozia zostały wykończone polerowanym chromem.

REKLAMA