Bentley zbuduje mocniejszą wersję Bentaygi

Bentley'a Bentayga napędzany jest przez nowy motor W12 twin turbo o mocy ponad 600 KM. Przedstawiciele producenta aut z Crewe obiecują, że nie jest to maksymalny potencjał tego silnika.

Bentley Bentayga

Zainteresowanie nowym modelem Bentleya jest spore, bo do producenta wpłynęło już ponad 3600 zamówień na ten model. A pierwszy egzemplarz trafi do brytyjskiej królowej Elżbiety II. Bentley już może świętować sukces i kuć żelazo póki gorące.

REKLAMA

W następnych latach na rynek ma trafić mocniejsza wersja Bentaygi. Podczas trwających targów we Frankfurcie Rolf Frech z Bentleya zdradził serwisowi Autocar, że moc silnika W12 "to dopiero początek maksymalnego potencjału i wiele jest do zrobienia". Pozostaje nam tylko czekać na nową wersją, która powinna pojawić się pod nazwą Bentayga Speed. Zamaskowany prototyp już został przyłapany na torze Nurburgring.

Bentayga posiada silnik W12 6,0-litra, który dzięki technologi twin-turbo generuje moc 608 KM i maksymalny moment 900 Nm. Sprint do setki ma wynosić 4 sekundy, a maksymalna prędkość to magiczne 301 km/h.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA