Benzyna po 5 zł, a autogaz poniżej 2 zł

Dystrybutor z paliwem shutterstock.com

W tym tygodniu w stałych notowaniach cen na stacjach w Polsce, jakie prowadzi regularnie firma doradcza e-petrol.pl, odnotowano dla benzyny 95 średnią cenę ogólnopolską 4,58 zł/l, czyli o 2 gr. więcej niż przed tygodniem. Olej napędowy podrożał najbardziej zauważalnie ze wszystkich typów paliw, bo o 7 gr/l. Autogaz potaniał przeciętnie tylko o 1 gr., do ceny 2,18 zł/l, jednak na pojedynczych stacjach w Polsce Wschodniej towar ten oferowany jest w dawno nie notowanej cenie poniżej 2 zł/l.

W tym tygodniu benzynę najtaniej zatankować można na stacjach w województwie dolnośląskim, zaś najwyższą spośród średnich cen w województwach e-petrol.pl odnotował w opolskim. Olej napędowy najtaniej oferują stacje na Górnym Śląsku, najwyższe ceny w porównaniu z resztą Polski obowiązują w województwie opolskim. Tam też najdrożej zapłacić trzeba przeciętnie za autogaz, najmniej kosztuje on w województwie podlaskim.

Na światowych giełdach cena baryłki ropy naftowej to wciąż wyraźnie ponad 80 USD. Polski złoty utrzymuje względnie stabilny kurs wobec dolara amerykańskiego, nie umacnia się, więc nie tworzy swoistego "bufora", który mógłby np. łagodzić skutki podwyżek światowych dla naszego rynku. Dopóki to się nie zmieni, także ceny paliw w Polsce pozostawać będą na podobnych poziomach, jak obecnie.

Źródło: e-petrol.pl

REKLAMA
Zobacz również:
REKLAMA