Benzyna poniżej 3 zł/l!

Dystrybutor z paliwem shutterstock.com

Tak niską cenę e-petrol.pl zaobserwował na jednej ze stacji przymarketowych w województwie wielkopolskim (co ciekawe, olej napędowy był wyraźnie droższy). Warto jednak wiedzieć, że ogólnopolskie przeciętne ceny paliw są znacznie wyższe.

Ceny odnotowały natomiast spadek w porównaniu z sytuacją tuż przed Nowym Rokiem. Wg stałych notowań, prowadzonych przez e-petrol.pl, za litr benzyny 95 przeciętnie trzeba teraz zapłacić w Polsce 3,37 zł/l, czyli o 3 gr. taniej niż 30. grudnia. Olej napędowy potaniał w tym samym czasie o 4 gr., do 3,36 zł/l. Spadki obejmują też ceny autogazu, to paliwo kosztuje w Polsce przeciętnie 1,91 zł/l (o 4 gr. mniej niż tydzień temu).

Spadki znów objęły wszystkie województwa, choć oczywiście w różnej skali. Największy ruch w dół naraz dla benzyny "95" i oleju napędowego odnotowaliśmy w mijającym tygodniu na Górnym Śląsku i na Podlasiu.

Na początku roku 2009 ceny ropy naftowej i paliw na rynkach międzynarodowych i w Polsce powinny zacząć się stabilizować, po ostatnich mocnych spadkach.

Źródło: e-petrol

REKLAMA

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA