REKLAMA

Berge Auto przejmuje import i dystrybucję Mitsubishi Motors w Polsce

Firma MMC Car Poland (MMCP), wcześniej zarządzana przez Mitsubishi Corporation, zmienia właściciela. 1 kwietnia 2020 r. hiszpańska firma Bergé Auto przejęła import i dystrybucję samochodów osobowych Mitsubishi w Polsce. Zmiany właścicielskie nie będą miały wpływu na codzienną działalność firmy.

Mitsubishi materiały prasowe
Mitsubishi
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 38 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Po 24 latach pod zarządem Mitsubishi Corporation, kolejny etap w działalności Mitsubishi Motors w Polsce będzie wyznaczać Bergé Auto. Nowy importer odpowiada za dystrybucję i obsługę sieci dealerskiej marki w Polsce. Mitsubishi Corporation pozostanie nadal akcjonariuszem z 25% udziałów dzięki niedawnej inwestycji w spółkę Bergé Auto.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Przejęcie jest kolejnym etapem planu międzynarodowej ekspansji firmy w Europie i innych regionach świata. Ponadto wzmacnia rolę firmy Bergé Auto jako kluczowego partnera strategicznego Mitsubishi Motors. Adam Męciński pozostanie na stanowisku dyrektora generalnego (CEO) MMC Car Poland, a zmiany właścicielskie nie będą miały wpływu na codzienną działalność firmy.

Chcesz być na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami? Dołącz do naszej grupy na facebooku

Bergé Auto to prywatna hiszpańska spółka, która rozpoczęła działalność w 1979 roku i jest dziś jedną z najważniejszych grup, zajmujących się dystrybucją pojazdów i oferujących usługi mobilności w Europie i Ameryce Łacińskiej. Rocznie sprzedaje ponad 150 000 sztuk samochodów 28 marek na 9 rynkach, w tym w Hiszpanii, Portugalii, Finlandii, Szwajcarii i na kilku kluczowych rynkach Ameryki Łacińskiej. W 2019 r. wygenerowała obrót w wysokości 3,1 mld Euro.
W tegorocznych planach Bergé Auto zamierza rozszerzyć działalność do 13 krajów, gdzie będzie odpowiadać za dystrybucję 30 marek. Działalność Bergé Auto koncentruje się głównie na obszarach: dystrybucji, transportu, sprzedaży detalicznej, usług finansowych i logistyki.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA