Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Bez Toyoty w Formule 1!

Japoński koncern ogłosił, że z końcem bieżącego sezonu wycofuje się z Formuły 1.

Toyota F1 Toyota - GP Monaco

Toyota, to kolejny producent, po Hondzie i BMW, który zmuszony był do rezygnacji ze startów w Formule 1. Przyczyna, jak w przypadku poprzedniej dwójki, jest taka sama, czyli słabe wyniki finansowe spowodowane ogólnoświatowym kryzysem i mocnym spadkiem sprzedaży samochodów.

Decyzję o wycofaniu się z Formuły 1 przekazano dziennikarzom na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, która odbyła się w głównej siedzibie japońskiego koncernu.

Toyota brała udział w Formule 1 od 2002 roku. W odróżnieniu od teamu z Hinwil, Japończycy nie odnieśli w królowej sportów motorowych żadnego zwycięstwa, mimo że pompowali w starty największą kasę ze wszystkich zespołów.

W ciągu ośmiu sezonów w Formule 1, Toyota trzy razy zdobyła pole position, w czasie wyścigu jej kierowcy wykręcili trzy najszybsze okrążenia, a na podium meldowali się trzynaście razy. We wszystkich Grand Prix, w jakich team brał udział, uzyskał 278,5 punkta.

Decyzja Toyoty obejmuje wszystkie formy działalności w Formule 1, co oznacza, że przestanie ona dostarczać jednostek napędowych innym zespołom. Kierowcy Toyoty, którzy brali udział w tegorocznych Grand Prix, czyli Jarno Trulli oraz Timo Glock, mają nadzieję na znalezienie wolnego miejsca w przyszłym sezonie.

Wycofanie się Toyoty oznacza zwolnienie miejsca dla teamu Sauber w przyszłorocznych mistrzostwach świata.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Japoński koncern ogłosił, że z końcem bieżącego sezonu wycofuje się z Formuły 1.
    auto motor i sport, 2009-11-04 11:40:08
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij