REKLAMA

Bezemisyjne SUV-y Volkswagena

Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe. Ostatnio wprowadził na rynek T-Roca i T-Crossa, a od 2020 r. chce sprzedawać dwa kolejne. Zgodnie z polityką firmy i jej działaniem na rzecz środowiska naturalnego będą to modele bezemisyjne.

materiały prasowe
Volkswagen ID.CROZZ

SUV-y z napędem elektrycznym

Volkswagen od przyszłego roku chce oferować dwa elektryczne SUV-y, neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Na swoje premiery czekają już elektryczne modele z rodziny ID – ID. CROZZ i ID. ROOMZZ. Producent podaje, ze moc systemowa ich układów napędowych wyniesie 225 kW, co pozwoli im uzyskać prędkość maksymalną 180 km/h i dotrzymać kroku konwencjonalnym SUV-om. ID. CROZZ, SUV typu coupé, będzie w 2020 roku pierwszym tego typu modelem Volkswagena z rodziny aut elektrycznych, który zapewni pasażerom we wnętrzu przestrzeń porównywalną z ilością miejsca w kabinie Tiguana Allspace. Również duży, 7-miejscowy SUV ID. ROOMZZ zostanie wyposażony w napęd elektryczny. Będzie to bardzo przestronny model, zdolny do komunikowania się z otoczeniem.
Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w Chinach.

REKLAMA

REKLAMA

materiały prasowe
VW ID. ROOMZZ


Bezemisyjne ID. CROZZ i ID. ROOMZZ powstaną na platformie MEB

Wprowadzając te auta na rynek marka Volkswagen realizuje zobowiązanie koncernu do włączenia się w realizację postanowień szczytu klimatycznego w Paryżu. Celem ma być w tym wypadku wprowadzenie na rynek SUV-ów znacznie mniej obciążających środowisko i nie zużywających więcej paliwa niż porównywalne auta klasy kompaktowej lub wyższej.

Potwierdza to przyjęcie przez markę deklaracji o nazwie "goTOzero", zgodnie z którą podejmuje odpowiedzialne społecznie działania. Dotyczą one całego cyklu życia produktu - od projetu przez produkcję i eksploatację po recykling.

REKLAMA

Cel: zmniejszyć emisję CO2 swoich aut o 30%

Do 2050 roku koncern Volkswagena zamierza stać się przedsiębiorstwem neutralnym z punktu widzenia bilansu dwutlenku węgla, a do 2025 roku zamierza zmniejszyć emisję CO2 swoich samochodów w całym cyklu ich życia o 30 procent w porównaniu z rokiem 2015. Podczas produkcji samochodów zewnętrzne czynniki środowiskowe związane z produkcją (dwutlenek węgla, energia, woda, odpady i lotne związki organiczne) mają do 2025 roku zmniejszyć się na każde auto o 45 procent w porównaniu z rokiem 2010.

Do 2023 roku VW zainwestuje 30 miliardów euro w rozwój elektromobilności, a do 2028 roku wprowadzi na rynek ponad 70 nowych elektrycznych modeli. Koncern angażuje się również w budowę infrastruktury zasilania elektrycznych aut w energię i już dzisiaj poprzez własną firmę oferuje klientom energię elektryczną ze źródeł odnawialnych.

 

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA