[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Bezpłatnie sprawdzisz przeszłość sprowadzanego samochodu

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, można już sprawdzić przeszłość samochodu, który zamierzasz kupić w kraju, a od stycznia przyszłego roku także za granicą.

Historia pojazdu Historia pojazdu

Przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy i zarejestrowanego w Polsce można bezpłatnie sprawdzić, przy wykorzystaniu dostępu do portalu historiapojazdu.gov.pl. Funkcjonalność ta właśnie wystartowała i ma pomóc w bezpiecznym zakupie auta z drugiej ręki.

Co więcej, od stycznia 2018 roku będzie można sprawdzić również samochody kupowane za granicą - informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Od 15 grudnia, na stronie historiapojazdu.gov.pl, nabywcy i właściciele samochodów sprowadzanych z rynków wybranych krajów europejskich, a także USA i Kanady, zarejestrowanych już w Polsce, mogą sprawdzić podstawowe, najważniejsze dane dotyczące pojazdów.

REKLAMA

REKLAMA

Co widać w systemie? Jeżeli samochód jest w bazie, należy wejść w zakładkę "dane zagraniczne" i tam przejrzeć informacje dotyczące siedmiu kategorii, jak:

  • kradzież
  • złomowanie
  • powypadkowy
  • uszkodzony
  • przekręcony licznik
  • niedopuszczony do ruchu
  • czy służył jako taxi

Z których krajów samochody znajdują sie w bazie? W tej chwili ewidencja zawiera dane aut z 21 rynków, z których dziś pochodzi aż 4,5 mln pojazdów zarejestrowanych w naszym kraju, w tym Belgii, Francji, Holandii, Szwecji czy Włoch oraz USA i Kanady.

Jeśli chodzi o Niemcy, będące bardzo ważnym rynkiem, w tej chwili nie są ujęte w bazie, ale ministerstwo podaje, że w przyszłości jest możliwe rozszerzenie usługi o ten i inne kraje.

REKLAMA

Jak wspomnieliśmy wcześniej, od stycznia 2018 roku w bazie pojawią się też samochody, których nie zarejestrowano jeszcze na terenie Polski, a zatem nie figurują w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a są już wystawione na sprzedaż. To wymagało będzie zalogowania z użyciem profilu zaufanego eGO.

Przypomnijmy, że bez logowania, z podaniem numeru rejestracyjnego i VIN samochodu oraz daty pierwszej rejestracji, sprawdzić można m.in. stan licznika z ostatniego badania technicznego, informację o ubezpieczeniu OC i liczbie właścicieli, a także czy pojazd nie jest oznaczony w bazie jako kradziony.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij