Bije rekordy

Nissan GT-R
Nissan GT-R
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 590 000 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Wszyscy zamawiający będą jednak musieli poczekać kilka miesięcy, żeby dowiedzieć się czy dostaną samochód pochodzący z pierwszej dostawy do Wielkiej Brytanii. Jest to uwarunkowane tym, że produkcja ręcznie składanego silnika Nissana GT-R w Japonii jest ograniczona do 1000 sztuk miesięcznie.

GT-R wyposażony jest w zupełnie nowy silnik z serii VR. Jest to jednostka V6 o pojemności 3,8 litra z podwójnym doładowaniem o mocy 480 koni mechanicznych, rozwijanej przy 6400 obr/min i maksymalnym momencie obrotowym 588 Nm dostępnym w zakresie od 3200 do 5200 obr/min.

Moc silnika przekazywana jest na koła za pośrednictwem zupełnie nowej, sterowanej manetkami sekwencyjnej 6-biegowej skrzyni GR6 z podwójnym sprzęgłem, umieszczonej w układzie transaxle i sprzężonej z zaawansowanym napędem na 4 koła.

Potwierdzeniem znakomitych osiągów auta jest czas przejazdu toru Nurburgring który przy częściowo mokrej nawierzchni wyniósł 7 minut i 38 sekund, co jest jednym z najlepszych wyników uzyskanych kiedykolwiek przez samochód produkowany seryjnie.

Polskie ceny Nissana GT-R rozpoczynają się od 324 900 zł.

Źródło: Moto Target

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA