[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Bolid Ayrtona Senny sprzedany za 4,19 mln euro

W miniony weekend trafił pod młotek biało-czerwony bolid McLarena MP4/8A. W tej maszynie Ayrton Senna w 1993 roku zwyciężył po raz szósty w Gran Prix Monaco. Kto został nowym nabywcą legendarnego pojazdu?

Bolid Ayrtona Senny Bolid Ayrtona Senny

Samochód tragicznie zmarłego kierowcy Formuły 1 zlicytowano w ramach motoryzacyjnej licytacji zorganizowanej przez dom aukcyjny Bonhams w zeszły piątek w Monako.

REKLAMA

REKLAMA

Bolid Ayrtona Senny Bolid Ayrtona Senny

Prezentowany na zdjęciach bolid to szósty egzemplarz McLarena MP4/8. Maszynę wyposażono w silnik V8 zaprojektowany przez inżynierów Forda-Coswortha.

REKLAMA

Bolid Ayrtona Senny Bolid Ayrtona Senny

Warto wiedzieć, że kolejny model MP4/8B był wyposażony w silnik V12 od Lamborghini, ale nie wział nigdy udziału w żadnym wyścigu. W kolejnym sezonie McLaren korzystał z jednostek V10 dostarczonych przez Peugeota.

REKLAMA

REKLAMA

Bolid Ayrtona Senny Bolid Ayrtona Senny

Nabywcą legendarnego bolidu został człowiek dobrze znany w świecie Formuły 1 - Bernie Ecclestone. Honorowy prezydent Formula One Administration w przeszłości przez lata trząsł światem F1, a kilka dni temu wylicytował bolid za 3 650 000 euro, ale po doliczeniu marży sprzedawcy ostateczny rachunek wyniósł 4 197 500 euro. W przeliczeniu to prawie 18 mln zł! Cena jest wysoka, ale wcześniejsze szacunki ekspertów mówiły o kwocie 5 mln euro.

REKLAMA

Bolid Ayrtona Senny Bolid Ayrtona Senny

Póki co rekordzistą wśród bolidów Formuły 1 jest Mercedes-Benz W196, którego zlicytowano pięć lat temu w Goodwood za 30 mln dolarów. Najdroższym, współczesnym bolidem F1 jest F2001, którym jeździł Michael Schumacher. Auto sprzedano za kwotę 7,5 ml dolarów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij