Borgward szykuje drugi model

Marka Borgward ogłosiła, że planuje wprowadzić do oferty drugi model. Premierę zaplanowano na 29 lutego, a szerokiej publiczności auto zostanie pokazane w marcu w Genewie.

Borgward SUV

Nie podano żadnych szczegółów auta, ale Borgward obiecuje "więcej niż tylko światową premierę". Nie mamy pojęcia, co może to oznaczać. Więcej szczegółów ma być znanych na dniach, być może wówczas dowiemy się chociaż, jakiego rodzaju auta możemy się spodziewać.

Przypomnijmy, że pierwszym seryjnym modelem po kilkudziesięcioletniej przerwie był SUV BX7, zaprezentowany we Frankfurcie. Borgward należy teraz do chińskiej spółki Foton Motor i właśnie w Azji auta tej marki będą produkowane. Planowo auto powstało na rynek chiński, ale jeśli sprzedaż będzie szła dobrze, pojawi się również w Europie.

Firma używa frazy "przystępne premium" i chce uplasować się ponad przeciętną klasą aut, a poniżej luksusowych marek. Spekulujemy, że może to być limuzyna z przedłużonym rozstawem osi typu Audi A6 L, które w Chinach jest popularne. Poczekajmy jednak na oficjalne stanowisko Borgwarda.

REKLAMA