Brabus szykuje swojego Smarta ForFour

Brabus, czyli nieco mniej popularny niż AMG tuner modeli Mercedesa zabrał się do pracy nad Smartem ForFour. Jego debiut być może już we wrześniu. 

fot. worldcarfans.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kiedy myślimy o firmach tuningowych, które znane są z przerabiania Mercedesów zawsze do głowy przychodzi AMG i Brabus. Kolejność nie jest przypadkowa. Brabus od lat żyje w cieniu należącego w całości do Mercedesa AMG. Ale w odróżnieniu do swojego konkurenta Brabus nie brzydzi się „dłubać” w modelach Smarta, który przecież należy do Mercedesa.

REKLAMA

Jakiś czas po debiucie Smarta ForFour panowie z Brabusa zakasali rękawy i wzięli się do pracy nad wydłużoną wersją miejskiego samochodzika. Efekt ich wysiłku jeździ już po publicznych drogach i odbywa swoje przedprodukcyjne testy. Ponieważ jednak widoczny na zdjęciach Smart nie jest jeszcze skończoną, finalną wersją, to należy umieścić go w szufladzie z innymi prototypami, które dały się uwiecznić na szpiegowskich zdjęciach.

fot. worldcarfans.com
fot. worldcarfans.com
   

Przyłapany model jest praktycznie pozbawiony jakiegokolwiek kamuflażu. Z łatwością więc dostrzegamy lekko zmodyfikowane zderzaki, obniżone zawieszenie, czy też słusznych rozmiarów alufelgi. Z tyłu możemy zaobserwować też dwie końcówki wydechu, które umacniają nas w przekonaniu, że to zespół Brabusa maczał palce przy tworzeniu tego „kieszonkowego” hot-hatcha.

Standardowy ForFour do swojego napędu korzysta z 3-cylindrowego silniczka o pojemności 900cm3, z którego wykrzesano 90 KM. Bardzo możliwe jest, że „pod maskę” (silnik umiejscowiony jest z tyłu) Smart ForFour by Brabus trafi ta sama jednostka, lecz po małym zastrzyku mocy ok. 30-40 KM. „Smarcik” będący siostrzanym modelem dla Renault Twingo swoją premierę odbędzie prawdopodobnie na wrześniowych targach we Frankfurcie. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA