Breckland Beira – sport po angielsku

Breckland Beira
Breckland Beira

Jak to bywa w przypadku takich aut, nie jest to całkowicie nowa konstrukcja. Breckland Beira wykorzystuje płytę podłogową Opla GT (a więc i Saturna Sky i Pontiaca Solstice). Wniosek jest prosty - to auto na 99,9 procent będzie znakomicie radziło sobie w zakrętach. Jak już wspominaliśmy ma również silnik z Corvetty ( o oznaczeniu LS2, a więc nie najnowszy). Jest to 6-litrowe V8 osiągające nieco poniżej 400 KM. Wniosek drugi? Beira będzie szybka - do prędkości 100 km/h ma przyspieszać w mniej niż 5 sekund. Prędkość maksymalna to 248 km/h. Jak na 2-osobowe coupe z miękkim dachem to wystarczająco. Co więcej, konstruktorzy poszli za światową modą pt. "ekologia" i otworzyli kierowcom Beiry furtkę, która nazywa się LPG. Pytanie ilu z nich z niej skorzysta to druga rzecz.

Breckland Beira będzie budowany ręcznie. Stalowe elementy karoserii zamieniono na rzecz lekkich kompozytów, dzięki którym znacznie obniżono masę własną pojazdu. Wszystko dla osiągów. Środek jest nieco ascetyczny, nie zrezygnowano jednak z podstawowych elementów umilających jazdę, a także podnoszących poziom bezpieczeństwa.

Auto zadebiutuje na zbliżającym się salonie London Motorexpo. W sprzedaży pojawi się natomiast w listopadzie bieżącego roku. Cena Beiry na rynku angielskim będzie wynosić 55 tysięcy funtów.

Źródło: worldcarfans

REKLAMA